ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНІВЦІ!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Новорічні свята для кожного з нас – це не тільки затишні хвилини у родинному колі, окреслення планів на майбутнє, а й осмислення прожитого року, власних досягнень та здобутків. Для всього колективу Київського військового ліцею імені Івана Богуна 2018 рік означав розмаїте життя, сповнене напруженої праці, творчих злетів, відкриттів та набуття досвіду. Адже працювати або проходити військову службу у КВЛ не тільки дуже відповідально, але й почесно.

У 2018 році на 20 %  більше випускників ліцею успішно витримали вступні іспити та наразі навчаються у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України. Так, до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вступило 8 ліцеїстів; до Військової академії (м. Одеса) – 30 ліцеїстів; до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба – 4 ліцеїста; до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут – 32 ліцеїсти; Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка – 106 ліцеїстів; до Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова – 8 ліцеїстів; до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” – 2; на військово-юридичний факультет Національного юридичного  університету імені Я.Мудрого – 2 ліцеїста; кафедру військової підготовки Національного авіаційного університету – 2 ліцеїста. Наразі військову службу за контрактом проходять 2 наших випускника.

Впродовж 2018 року нагрудними знаками Київського військового ліцею імені Івана Богуна було нагороджено “За успіхи у навчанні І ступеня” 20 ліцеїстів, “За успіхи у навчанні ІІ ступеня” –  49, “За успіхи у вивченні англійської мови І ступеня” – 16, “За успіхи у вивченні англійської мови ІІ ступеня” – 31 юнак.

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна велика увага приділяється вивченню англійської мови. До проведення Єдиного дня англійської мови долучалися представники Посольств іноземних країн
в Україні. Починаючи з жовтня цього року, іноземними представниками Канади, Польщі, Швеції та Сполучених штатів Америки проведено 25 уроків.

У ліцеї щоденно проводяться заняття в англомовному розмовному гуртку, до яких залучаються ліцеїсти, як із високим рівнем володіння, так і з початковим рівнем для подолання мовного бар’єру. Заняття у мовному клубі проводять англомовні волонтери Уілл Біпс,  Джоел Вассерман та австралієць Пітер Роджерс.

Завдяки роботі методичної комісії з фізичної підготовки наші ліцеїсти приймали участь в Київських та Всеукраїнських змаганнях з військово-прикладного семиборства, були проведені змагання з міні-футболу (пам’яті Героя України Андрія Кизило, з нагоди Дня Збройних Сил України). У ліцеї постійно проводились змагання між підрозділами з футболу, волейболу, баскетболу, лижного біатлону, скелелазіння, підтягування тощо. В результаті ми маємо такі досягнення з військово-прикладного семиборства: кандидатами в майстри спорту стали 15 юнаків, 1-й розряд отримали 4 ліцеїста, 2-й розряд – 4, 3-й розряд – 4 юнака. Понад 100 ліцеїстів виконали вимоги та отримали відзнаку 1-го ступеню “воїн-спортсмен”.

Таким чином, колективом ліцею належним чином реалізуються завдання, поставлені державою, Міністерством оборони України щодо якісної підготовки богунівців для успішного вступу до військових вишів. Ми пишаємося нашими випускниками, які з честю та гідністю проходять військову службу у Збройних Силах України.

Протягом всього року за сумлінну військову службу та самовіддану роботу були відзначені відзнакою Міністерства оборони України — нагрудним знаком «За зразкову службу» 5 представників офіцерського складу КВЛ. Високими державними нагородами — орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня та почесним званням України «Заслужений вчитель України»- були відзначені 3 вчителя.

У 2018 році колектив ліцею поповнився новими високопрофесійними кадрами: проходження військової служби у КВЛ  розпочали 8 офіцерів, у НОК КВЛ – 6 чоловік, 1 офіцеру було присвоєно військове звання старшого офіцерського складу.

Цього року нами зрушено з місця та вирішується питання про забезпечення житлом офіцерський склад КВЛ. На даний час відпрацьовується можливість отримання службового житла двом офіцерам ліцею.

У 2018 році чимало було зроблено для вдосконалення навчально-матеріальної бази ліцею. Так,  для покращання фізичної підготовки ліцеїстів, надання їм нових можливостей для удосконалення своїх  спортивних результатів та вишколу було змонтовано та введено в дію скеледром, закуплено 13 комплектів систем для проведення занять з ліцеїстами зі скелелазіння; закуплено штучне покриття та гумова крихта для обладнання спортивних майданчиків ліцею; на спортивному майданчику ліцею встановлено тренажерний комплекс зі спеціальної підготовки; а також встановлені «шведські стінкик» на коридорах ліцею.

Нами проведений капітальний ремонт їдальні, де встановлено сучасне технологічне обладнання, що значно покращило якість харчування ліцеїстів. Був здійснений капітальний ремонт фасаду ліцею та косметичний ремонт 10 навчальних аудиторій. 143 дерев’яні вікна замінені на металопластикові. У підрозділах впродовж року було замінено 162 ліжка на  дерев’яні з ортопедичними матрацами. Нами були закуплені шафи для навчальних класів та учнівські меблі у кількості 120 столів та 120 стільців. Кабінет № 221 було переобладнано у зал для нарад та продовжуються роботи щодо наповнення його наочністю.

Деякі починання будуть продовжені у наступному, 2019 році. Так, продовжується заміна пластикових вікон у навчальних кабінетах; розпочато переобладнання пожежної водойми у класі для початкового навчання ліцеїстів плаванню; закуплено кросфіт-станцію; багатофункціональні фітнес-тренажери (2 грібних, 2 велотренажери, комплект стійки крос-фіт, фітнес-стінка); тривають роботи щодо покриття підлоги спортивної зали гумою.

За сприяння Мера Києва, Героя України Віталія Кличка встановлено ринг у малому спортивному залі ліцею, який обладнано у боксерський та налагоджено заняття боксерського гуртка, також закуплено гумові манекени для відпрацювання елементів рукопашного бою.

Хочеться відмітити активну роботу профспілкового комітету ліцею, який протягом року організував та здійснив ряд поїздок мальовничими куточками України для працівників та вчителів КВЛ. Реалізуючи програму соціального захисту, неодноразово надавалася матеріальна допомога для реабілітації та оздоровлення, а сама профспілкова організація збільшилася на 19 членів.

У Новому, 2019 році, який ми зустрічаємо далекосяжними планами, оптимізмом та вірою у найкраще, ми й надалі продовжимо працювати над тими позитивними та прогресивними змінами, які наразі відбуваються у нашому закладі. Чітке розуміння кожним важливості самовіддачі та сумління на кожному робочому місті стане у новому році запорукою наших нових успіхів і досягнень. Вірю, що спільними зусиллями у Новому році колективу КВЛ вдасться здійснити найсміливіші задуми, реалізувати свій творчий потенціал і потенціал наших вихованців.

Особливі щирі вітання хочу висловити всім бійцям, які наразі на передовій, в зимових окопах, у виснажливих боях захищають Батьківщину від російської агресії і забезпечують мирне життя для всіх нас, можливість зібратися родинним колом для святкування новорічних свят.

Ми низько вклоняємося незламним представникам Збройних Сил України, які у найвідповідальніший для нашої України час виявили відвагу та вірність військовій присязі. Вшановуючи пам’ять героїв, ми належним чином облаштували пам’ятник ліцеїстам-випускникам КВЛ, загиблим в зоні проведення бойових дій. Богунівці  підтримують моряків, які наразі перебувають в російському полоні, піддержуючи їх своїми листами.

Дякую всьому особовому складу Київського військового ліцею імені Івана Богуна, кожному працівнику нашого закладу, хто своєю активною працею, наполегливістю та цілеспрямованістю сумлінно виконував свій професійний обов’язок, дарував нашим вихованцям тепло душі та щирість серця!

Ми всі віримо в світле майбутнє нашої держави, бажаємо нашій неньці-Україні миру на основі національних інтересів України, адже з кожним днем ми стаємо сильнішими. Зичу всім вдалого року та здійснення всіх благородних намірів, оптимізму, віри у власні сили і в наше майбутнє, а також міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба над усією Україною!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі!

Слава українським морякам, які не здаються в полоні!

Слава волелюбному та працелюбному українському народові!

Слава Україні!

З повагою,

 

Начальник Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

Герой України

генерал-майор                                                                        І.В.ГОРДІЙЧУК