ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНІВЦІ!

14 березня в Україні відзначається День добровольця – свято, встановлене на честь людей, які в 2014 році свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Це свято тих, хто поставив долю України понад усе та допоміг відстояти незалежність країни в найскладніший момент.
Внесок перших хвиль добровольчого руху важко переоцінити — саме добровольчі батальйони (підрозділи) дали змогу провести мобілізацію, мотивувати сили в тилу, озброїти армію, підготувати добровольчим формуванням професійну заміну.
Добровольці спільно з силовими структурами з перших днів початку гібридної війни зупинили російських (проросійських) найманців, прийняли на себе перший удар агресора. Широкине, Іловайськ, Савур-Могила, Мар’їнка, Донецький та Луганський аеропорти, Дебальцеве — важкі сторінки війни, в якій добровольчі формування показали себе відважними воїнами, вірними синами неньки-України.
І я в тому числі мав честь очолювати підрозділ, в якому мужньо і самовіддано протистояли російському агресору воїни-добровольці. Їм довелося найтяжче, адже вони не мали достатнього професійного військового досвіду, були різні за віком та освітою, проте одне вони знали напевне – Батьківщину треба захистити будь-якою ціною, навіть ціною власного життя.
Приклад добровольчого руху – це приклад відчуття приналежності до України, щирого патріотизму та національної свідомості, активної громадянської позиції та почуття особистої відповідальності за долю держави та народу. Сьогодні більшість добровольців вже у формі української армії продовжують захищати Батьківщину від підступного російського ворога.
У Київському військовому ліцеї проходять військову службу офіцери-добровольці перших часів російсько-української війни: підполковник Світельський Р.М., капітан Черниш І.М., капітан Поліщук Р.А., старший лейтенант Свинчук М.В., молодший лейтенант Микитенко Ю.М., вчитель Жук Д.М., батьки наших вихованців, в тому числі ліцеїстів Махова Антонія та Махова Феодосія, Малишева Андрія, Драганюка Іллі, Вегери Андрія та багатьох інших.
Велика шана та низький уклін всім добровольцям за їхню жертовність та героїзм, всім мужнім захисникам рідної землі!
Слава українським морякам, які не здаються в полоні!
Слава волелюбному та працелюбному українському народові!
Слава Україні!
З повагою
начальник Київського військового ліцею
імені Івана Богуна
Герой України
генерал-майор І.В. ГОРДІЙЧУК