ШАНОВНІ ПАНОВЕ ОФІЦЕРИ, СЕРЖАНТИ, СОЛДАТИ, ПРАЦІВНИКИ ЛІЦЕЮ! ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ ТА ВИПУСКНИКИ ЛІЦЕЮ! ШАНОВНІ БАТЬКИ (ОПІКУНИ)! ВЕЛЬМИШАНОВНІ ЛІЦЕЇСТИ-БОГУНІВЦІ!

18 травня 2019 року ми вшановуємо пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року. Цього дня в Україні відзначаються 75-ті роковини трагедії, коли внаслідок насильницьких дій радянської влади за кілька днів зі своїх домівок і рідної землі було вивезено близько 200 тисяч кримських татар та інших жителів Криму.
19 травня Україна вшановує День пам’яті жертв політичних репресій. Це данина пам’яті й скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму. Цього дня ми згадуємо всіх тих, хто був ув’язнений у тюрмах або засланий у концтабори, всіх знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
Наслідками більшовицького терору в Україні стало знищення цвіту української нації, її політичної, художньої та наукової еліти: державних та інтелектуальних лідерів українського народу, які були творцями і носіями ідей державності у 1917-1918 роках, духовенства, видатних українських письменників і художників. Вбивчий удар було завдано по українському селянству, яке споконвіку було носієм генетичного фонду нації. Це була трагедія для усієї української історії.
І сьогодні наша пам’ять про трагічні наслідки насильницького впровадження комуністичної ідеології є запорукою того, щоб не допустити в майбутньому проявів насильства і тоталітаризму. Адже Україна будує своє майбутнє, керуючись принципами демократії, верховенства права та рівності перед законом.
Велика шана, подяка та низький уклін всім мужнім захисникам рідної землі!
Слава українським морякам, які не здаються в полоні!
Слава волелюбному та працелюбному українському народові!
Слава Україні!
З повагою –
начальник Київського військового ліцею
імені Івана Богуна
Герой України
генерал-майор І.В. ГОРДІЙЧУК