ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА МАЄ ЖИТИ!

Мав змогу прослухати інтерв’ю «24 каналу» із заступником голови Офісу Президента Русланом Рябошапкою, який не оминув питання змін військових прокуратур, а в подальшому взагалі їх ліквідації.
Вважаю неприйнятною вказану думку, адже дії, що відбуваються на території нашої держави можна прирівняти до втілення теорії «керованого хаосу».
Ця теорія свого часу була впроваджена проти СРСР, зараз взята на озброєння Росією для руйнування управління країн пострадянського простору. ЇЇ мета — постановити під контроль хаотизоване геополітичне оточення, не дозволити або просто відтермінувати самоуправління цих територій. Відтак хаос Росія створити все ще може, але досягнути керування цим хаосом їй вже не вдається.
Не вдається з тих причин, що військова прокуратура відіграє важливу роль у забезпеченні відсічі керованого хаосу, збройної агресії та запобіганні наслідків ведення на нашій території «гібридної війни».
Моя принципова думка полягає у тому, що військова прокуратура повинна існувати як у військовий, так і мирний час. Військовими прокуратурами передусім забезпечується боротьба з незаконним обігом боєприпасів, вибухових речовин, які потрапляють з території ООС, у подальшому ними здійснюються всі заходи задля перешкоджання реалізації боєприпасів на підконтрольній Україні території, що і є ключовою складовою у застосуванні теорії хаосу та унеможливлює потрапляння боєприпасів на нашу територію.
Завдяки військовим прокуратурам забезпечується дисциплінованість серед військовослужбовців, виконання загальнообов’язкових статутів та обов’язків, які покладенні на військовослужбовців, що у подальшому не призведе до підриву суверенітету зсередини нашої держави, а навпаки виступить гарантом її цілісності.
Вважаю, що ліквідування військових прокуратур призведе до таких незвичних явищ в нашій державі, як теракти із застосуванням зброї та боєприпасів у військах, дезертирства та мародерства. Контролювати таку потужну армію, як в Україні, дуже непросто, адже той досвід, що ми отримали з відсічем збройної агресії, навчив всіх нас одному – триматися разом, не осторонь від біди.

Україна взяла курс на європейські стандарти, ми беремо приклад з європейських країн, при цьому зараз не хочемо помічати, що інститут військової юстиції розвинутий в таких країнах, як Сполучені Штати Америки, Ізраїль, Польща, Італія, Румунія, Великобританія.
Клопіткою роботою кожного дня військова прокуратура здійснює нагляд за дотриманням законодавства у військових частинах, установах та організаціях. Усуваються такі види порушень, як зловживання владою, неналежне використання ресурсів, відмова виконувати накази, залякування та інші дії, що призводять до розвалу армії.

Герой України
генерал-майор Ігор Гордійчук