ВИХОВНА РОБОТА

ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ЛІЦЕЇСТАМИ 4 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

8 лютого 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 4 навчальної роти.

Командир роти – старший офіцер-вихователь майор Макітренко Олег Юрійович представив Ігору Володимировичу ліцеїстів, які мають високі показники у навчанні та фізичній підготовці за підсумками першого навчального семестру.

Начальник ліцею нагородив нагрудними знаками за високі показники у навчанні у двох номінаціях: передовиків навчання 2-го ступеню — ліцеїстів Апарнєва Анатолія, Коваля Ігора,  Мацька Владислава, Борисюка Максима,  Тихончука Іллю, Скородумова Артема, Попова Дмитра, Булича Максима, Шкварука Назарія та  Осадчука Богдана. У другій номінації нагрудним знаком за високі показники у вивченні англійської мови 2-го ступеню були відзначені ліцеїсти Скульський Максим,  Осадчук Богдан, Мусієнко Богдан, Платонов Богдан,  Швиденко Богдан, Борисюк Максим,  Корнійчук Андрій, Полшков Лев, Скородумов Артем, Наконечний Данило, Мілько Нікіта, Левченко Микита.

Після нагородження генерал-майор Гордійчук І.В. нагадав юнакам про взяті ними зобов’язання щодо вступу до військових вишів, необхідність ретельної підготовки до ЗНО та визначення з майбутньою військовою професією, яку вони опановуватимуть у ВВНЗ.


ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО В СТІНАХ КВЛ

6 лютого 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали студенти Національного університету культури і мистецтва з театральною комедійною виставою «Смішні гроші» за п’єсою Рея Куні.
Художній керівник курсу Національного університету культури і мистецтва Гусакова Ніна Миколаївна, актори, колектив студентів 4 курсу акторського факультету, та режисер спектаклю Дубинська Наталія. Ліцеїсти з інтересом спостерігали за динамічним розвитком подій у яскравій та легкій виставі.


КОНКУРС «ВЧИТЕЛЬ РОКУ — 2019» У НОМІНАЦІЇ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ВІДБУВСЯ НА БАЗІ КВЛ

З 25 січня по 4 лютого 2019 року на базі Київського військового ліцею імені Івана Богуна проходив міський конкурс «Вчитель року — 2019» в номінації «Захист Вітчизни». Метою конкурсу було підвищення професійної майстерності вчителів та популяризація їх педагогічних здобутків.
У заході брали участь кращі шкільні вчителі з предмету ОЗВ з 10-ти районів міста Києва. Конкурс об’єднав відданих своїй справі, творчих, готових ділитися своїми надбаннями вчителів, які знають, як сформувати готовність юнаків до захисту суверенітету і територіальної цілісності України.
Відповідальною особою та головою журі конкурсу був заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В.
Конкурс для вчителів складався з 4 етапів: тестові завдання з використанням комп’ютерних технологій, презентація системи роботи вчителя відповідно до теми (за жеребкуванням), проведення відкритого уроку з ліцеїстами 10-тих класів та виконання практичного індивідуального завдання з предмету також згідно із жеребкуванням.


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ ТРУБЕЖА

2 лютого 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у ювілейних заходах з нагоди 100-річчя бою на Трубежі, в якому 3 сотні українських козаків-добровольців Київщини стали на захист своєї столиці й держави та повторили подвиг Героїв Крут.
Під час урочистих заходів богунівці долучилися до вшанування безсмертного подвигу козаків Переяславського полку, які 1-2 лютого 1919 року ціною власного життя дві доби протистояли московським окупантам, затримавши їх наступ на Київ. Завдяки героям Трубежа усі урядові установи евакуювалися з Києва до Житомира й продовжували керувати боротьбою проти російських окупантів.
Герої-козаки, вступивши в нерівний бій проти добре озброєного ворога, не тільки зруйнували його плани на швидке захоплення української столиці, а й стали для усіх наступних поколінь рятівниками честі й гідності нації.
Цього року один з головних лейтмотивів урочистостей із відзначення подвигу Героїв Трубежа — вшанування пам’яті бійців нинішньої російсько-української війни, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Вони мужньо боронять Україну, протидіючи російській військовій агресії в Луганській та Донецькій областях.
Відзначення пам’ятної дати — це нагода схилити голови перед пам’яттю героїчних борців, які віддали своє життя за мирне майбутнє нашої держави.
Також богунівці відвідали пам’ятник героям Вороньківської сотні у селі Вороньків та пам’ятник героям Крут у місті Бориспіль.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ 5 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

1 лютого 2019 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. з особовим складом 5 навчальної роти.

На початку зустрічі Ігор Володимирович привітав іменинників роти: ліцеїстів Собковича Димитрія, Козленка Дмитра, Поповича Романа, Кулєшова Станіслава, Самардака Артема, Маковея Данила, Тісновського Едуарда, Пупіна Антона, Світюка Олександра, Чабана Тимофія.

За сумлінне виконання обов’язків ліцеїста, розумну ініціативу, старанність у навчанні та фізичній підготовці начальник КВЛ відмітив  Подяками ліцеїстів Журіна Сергія, Гуденка Євгена, Козачонка Давида, Рижука Владислава. За зразкову поведінку, високі досягнення у навчанні були відзначені Грамотами ліцеїсти Чувашов Денис, Шульга Максим, Бережний Ігор, Дзюбинський Максим.

Генерал-майор Гордійчук І.В. поцікавився у юнаків планами на майбутнє, до яких військових вишів вони мають намір вступати та які військові професії їх приваблюють. Більшість богунівців назвали пріоритетними для вступу Військову академію у місті Одеса та Націона́льна акаде́мія сухопу́тних ві́йськ і́мені ге́тьмана Петра́ Сагайда́чного. Наразі, відмітив Ігор Володимирович, серед ліцеїстів-богунівців, які цього року закінчують навчання у КВЛ, ми бачимо вмотивованих та цілеспрямованих юнаків, які визначилися з обранням життєвого шляху. І цей шлях – служіння українському народові, захист незалежності своєї держави у лавах Збройних сил України.  Генерал-майор Гордійчук І.В. зауважив, що випускники ліцею служитимуть в оновленій українській армії і висловив сподівання, що Україна пишатиметься ними.

Особливу увагу начальник КВЛ приділив спілкуванню з ліцеїстами пільгової категорії, юнаками, чиї батьки брали участь у протистоянні російським окупантам на сході країни. Напутнє батьківське побажання почули від Ігоря Володимировича і кандидати на отримання «золотої» медалі – ліцеїсти Кучерівський Владислав та  Міхневич Станіслав.

Зустріч ліцеїстів з очільником ліцею пройшла у теплій дружній атмосфері.


ВИСТАВКА “ДОНБАС: ПЕРЕPROЧИТАННЯ ОБРАЗУ” ВІДКРИЛАСЯ У КВЛ

31 січня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна на відкриття банерної інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки завітали представники Українського інституту національної пам’яті “Донбас: переPROчитання образу”.
Перед богунівцями виступили голова Інституту Володимир В’ятрович, співробітники Інституту, співавтори виставки Ігор Карєтніков та Богдан Короленко.
Ліцеїсти ознайомилися із матеріалами виставки та прослухали кураторську лекцію від співавтора виставки Ігоря Карєтнікова про важливість руйнування російських і радянських міфів про Донбас, розкриття маловідомих сторінок історії українських Донеччини та Луганщини, зокрема про антирадянські виступи на цих теренах.
Голова Українського інституту національної пам’яті зазначив, що виставка покликана остаточно зруйнувати міф “про неукраїнський Донбас”.
Після відкриття виставки голова Інституту зустрівся з начальником ліцею імені Івана Богуна Героєм України генерал-майором Гордійчуком І.В. та обговорив питання співпраці, зокрема, і в протидії військовій та інформаційній агресії Росії проти України.
Виставка зацікавила вихованців ліцею, адже містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Держархіву Донецької області, що вперше оприлюднені.


НА ЧЕСТЬ 101-Ї РІЧНИЦІ ПОДВИГУ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого  комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна стали учасниками акції вшанування 101-ї річниці подвигу Героїв Крут, яку традиційно проводить Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно з Міністерством оборони України.

 

 

 

 

 


ГОТУЄМОСЯ ДО ВСТУПУ У ВІЙСЬКОВІ ВИШІ

30 січня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів з автором проекту «Школа підготовки армійських єгерів» Олександром Васильовичем Дакалом.
Він розповів богунівцям про можливість навчання у групі з підготовки юнаків за системою автономного спорядження САС з подальшою атестацією на звання «Єгер».
Метою навчання у групі є опановування всебічної бойової початкової підготовки за системою САС, що, в свою чергу, сприятиме підготовці до вступу до Військової академії м. Одеса на факультет розвідки та спеціального призначення і факультети Десантно-штурмових військ та морської піхоти.
Серед напрямків підготовки – висотно-гірська підготовка, основи радіозв’язку, тактична медицина, рукопашний бій, військова топографія та спортивне орієнтування тощо.
Ліцеїсти з наснагою прослухали автора проекту та вже після закінчення доповіді більше 40 юнаків виявили бажання записатися до навчальної групи.


КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ ІЗ ЛЬВІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ЛІЦЕЮ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна прибуло 25 вихованців Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут у супроводі полковника у відставці Добровольського О.К.
Зранку на території Міністерства оборони України гості разом з начальником КВЛ Героєм України генерал-майором Гордійчуком І.В. та вихованцями ліцею взяли участь у ранковому церемоніалі вшанування військовослужбовців Збройних сил України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.
Після цього відбулася зустріч львівських ліцеїстів з начальником КВЛ генерал-майором Гордійчуком І. В., де юнаки мали змогу поспілкуватися з легендарним Героєм «Сумраком» у невимушеній, дружній обстановці. Ігор Володимирович розповів про свій бойовий досвід під час участі у миротворчих операціях та на сході України. Під час спілкування з’ясувалося, що батько одного з вихованців, майор Білоцький В.Л., брав участь у бойових діях при обороні Савур-могили. Очільник КВЛ поцікавився планами на майбутнє львівських ліцеїстів та обранням юнаками військових професій.
Із задоволенням хлопці пройшлися військовим ліцеєм, побували у навчальних класах, відвідали спортивні майданчики, прослухали цікаву розповідь про історію закладу в музеї КВЛ.
Разом з ліцеїстами гості взяли участь у вшануванні пам’яті Героїв Крут в 101-у річницю бою поблизу залізничної станції «Крути», що відбулося на площі Лесі Українки.


ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ВШАНОВАННЮ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

28 січня 2019 року особовий склад 2 навчальної роти ліцеїстів підготували захід до 101-ї річниці історичного бою під Крутами, вшановуючи пам’ять Героїв Крут.
Ліцеїсти молодшого курсу під керівництвом вихователів Вовк Т.М. та Лазарєвої А.В. підготували для всього особового складу виступ про молодь-учасників героїчного бою під Крутами, що назавжди вписаний на скрижалі національної історії — передусім як приклад волелюбності та незламності українського народу.
На заході з музичними композиціями виступили начальник клубу старший лейтенант Василенко С.С. та керівник музичного гуртка Педюра М.М.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ З НЕСКОРЕНИМИ

26 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. разом з ліцеїстами зустрілися з учасниками першого Всеукраїнського турніру з футзалу «Кубка Нескорених».

Зустріч пройшла в дуже теплій атмосфері. Ігор Володимирович підтримав наших спортсменів, адже всі учасники є ветеранами,  чинними військовослужбовцями, які отримали поранення під час бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Така підтримка важлива як для самих учасників змагань «Нескорених», та і є прикладом для молодого покоління — майбутніх офіцерів, прикладом мужності, незламності духу та сили єдності українського народу.

Начальник ліцею презентував учасникам турніру подарунки на згадку.

Один із членів команди ФК «ПОЛІСЬКА СІЧ» ветеран ООС Андрій Овсійчук разом з Гордійчуком Ігорем Володимировичем брав участь в обороні Савур-могили.

Ліцеїсти мали змогу поспілкуватись з відважними воїнами, а вони, в свою чергу, ознайомились з побутом та життям юнаків — майбутніх офіцерів.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ З ЛІЦЕЇСТАМИ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

25 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 6 навчальної роти.
Ігор Володимирович відзначив тих ліцеїстів, хто має високі досягнення у вивченні англійської мови, предмету Захист Вітчизни та високі показники з фізичної підготовки, подарувавши їм кулькові ручки та книги на згадку.
Начальник ліцею презентував футбольного м’яча капітану збірної команди з футболу 6 навчальної роти, так як саме вони найчастіше займають перші місця у ліцейних змаганнях.
У зверненні до юнаків Ігор Володимирович нагадав їм про головні пріоритети сьогодення, а саме — обрання вищого військового навчального закладу для подальшого навчання згідно із взятими юнаками зобов’язаннями при вступі до ліцею. Він підкреслив, що вищі військові навчальні заклади Міністерства оборони України мають досвідчений склад науково-педагогічних працівників, які здійснюють якісну підготовку військових фахівців з використанням найсучасніших інформаційних технологій.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ІЗ ЗАХИСНИКАМИ ДАП

22 січня 2019 року на запрошення керівництва Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів з безпосередніми учасниками захисту Донецького аеропорту в різні періоди ротації.

Вступним словом захід відкрив начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В., звернувшись  зі словами вдячності до гостей – мужніх «кіборгів».

Серед гостей КВЛ — оборонців Донецького аеропорту були присутні: Руслан Боровик з позивним «Багдад», випускник 4 навчальної роти ліцеїстів КВЛ 2001 року Володимир Кутя з позивним «Чуб» та Дмитро Гутман з позивним «Нахімов». Звернувшись до ліцеїстів, вони висловили надію, що нинішнє покоління богунівців з гідністю увіллється до лав Збройних сил України, достойно традиції попередніх поколінь, що боролись за волю і незалежність неньки-України.

Розповідаючи про події 2014-2015 років, гості презентували до перегляду  добірку аматорських фото, на яких  відображені захисники ДАП.


ВІДЗНАЧЕННЯ 100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ У КВЛ

21 січня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід, присвячений відзначенню національного свята — Дня соборності України.
Вступним словом його відкрив начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В.
Вихователі 4 навчальної роти ліцеїстів Валентина Линець,Тамара Микитенко, Ірина Міхович разом з ліцеїстами Олексієм Замотаєвим,Денис Поліщук, Іллею Тихончуком, Андрієм Корнійчуком та Богданом Осадчуком підготували програму, в якій відобразили нелегкий шлях українського народу до здобуття незалежності, важливість духовної єдності, усвідомленні спільних цінностей та ідеалів.
На завершення заходу керівник музичного гуртка КВЛ Михайло Педюра виконав зворушливу пісню про Україну.


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОГО БАРЕЛЬЄФУ З НАГОДИ 140-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ С. ПЕТЛЮРИ

21 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. разом з ліцеїстами був присутній на відкритті меморіального барельєфу на честь головного отамана військ і флоту Української народної республіки Симона Петлюри.
Барельєф був встановлений на стіні будинку за адресою вул. Симона Петлюри, 2/4. На барельєфі під зображенням Петлюри зазначається: «Ця вулиця носить ім’я головного отамана військ і флоту Української народної республіки Симона Петлюри».
На церемонії відкриття був присутній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр культури Євген Нищук.


ВИСТУП НАЦІОНАЛЬНОГО ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ОРКЕСТРУ ПЕРЕД ОСОБОВИМ СКЛАДОМ КВЛ

19 січня 2019 року в клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна перед особовим складом з концертною програмою виступив Національний президентський оркестр. Захід був присвячений одному з найбільших православних свят — Хрещенню Христовому.
Художній керівник — головний диригент концертної програми «Водохрещенські сувеніри» — народний артист України, професор Анатолій Молотай, диригент — заслужений діяч мистецтва України Сергій Золотарьов, ведучий концерту – заслужений артист України Володимир Скринник.
Особовий склад ліцею мав можливість почути твори видатних зарубіжних композиторів минулого: Вольфганга Амадея Моцарта, Йоганна Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді, Лео Деліба та інших.
Висловлюємо щиру вдячність колективу Національного президентському оркестру за яскравий виступ та отримане задоволення.


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ-КІБОРГІВ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

20 січня 2019 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.
Після оглядової екскурсії залами музею богунівців запросили на лекцію, присвячену пам’яті героїв-оборонців Донецького аеропорту.
Присутні прослухали уривки з роману Сергія Лойко «Аеропорт», в якому він описав подвиг українських «кіборгів». Роман заснований на реальних фактах, проте усі персонажі – це плід художнього вимислу. За допомогою відеоматеріалів були представлені реальні прототипи твору.
Наприкінці заходу до глядачів звернувся народний Герой України полковник П.Г. Потєхін. Він висловив сподівання, що у майбутньому присутні у залі ліцеїсти КВЛ, НОК КВЛ, курсанти військових вишів стануть надійними захисниками своєї Батьківщини.


ПОЧАТОК II НАВЧАЛЬНОГО СЕМЕСТРУ

14 січня 2019 року під час ранкового шикування на плацу Київського військового ліцею імені Івана Богуна командири підрозділів доповіли заступнику начальника ліцею полковнику Акутіну Д.О. про наявність особового складу після прибуття з канікулярної відпустки.
Дмитро Олександрович привітав ліцеїстів з початком II навчального семестру та побажав юнакам наснаги і завзятості у навчанні

 

 

 

 


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ-ЗАХИСНИКІВ ОФІЦЕРАМИ КВЛ

27 грудня 2018 року офіцери Київського військового ліцею імені Івана Богуна, продовжуючи започатковану традицію поминання українських героїв, відвідали Зал пам’яті захисників України, розташований на території Міністерства оборони України та віддали шану загиблим військовослужбовцям, які захищали країну або брали участь у миротворчих місіях.

 


Вшанування пам’яті Героїв

22 грудня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені  Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. та ліцеїсти першої навчальної роти були присутні на освяченні нової фрески у каплиці церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Ця каплиця присвячена молитві за упокій душі воїнам, які віддали життя за волю України та Героям Небесної Сотні.

Марина Собченко є автором цієї роботи, що символізує пам’ять про  загиблих героїв, які самовіддано боролися за свободу та незалежність України в різні часи та епохи.

Після літургії ліцеїсти поклали вінок на знак вшанування Героїв. Наразі у КВЛ навчаються ліцеїсти, чиї батьки загинули при виконанні службових обов’язків під час захисту суверенітету України у боротьбі з російським агресором.


У КВЛ ВІДБУВСЯ «ЛІЦЕЙНИЙ БАЛ-2018»

20 грудня 2018 року в танцювальній залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся традиційний щорічний «Ліцейни бал».
Урочисте відкриття балу провів начальник ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. Він звернувся до всіх присутніх з вітальним словом.
На бал були запрошені почесні гості.
У танцювальній залі ліцею зібралися учасники балу: офіцери, ліцеїсти, вихованки танцювального колективу «Феєрія».
Цього року танцмейстером «Ліцейного балу-2018» була працівник Збройних сил України, керівник танцювального гуртка Київського військового ліцею імені Івана Богуна Сластьон Н.В.
Ліцеїсти 5 навчальної роти відкрили вечір видовищним музичним показовим номером з барабанами. Після чого першим танцем став полонез, у якому взяли участь офіцери та ліцеїсти зі своїми чарівними партнершами.
Впродовж вечора на гостей очікувала музично насичена та жанрово різноманітна програма. У виконанні учасників балу глядачі побачили полонез, польку, падеграс, джаз-блюз, танго, віденський вальс, ча-ча-ча, мамбу та самбу.
В залі панувала атмосфера урочистості та вишуканості. Стильно, романтично та елегантно виглядали учасники балу, який залишив у всіх присутніх незабутні враження.


ФОТОВИСТАВКА У КВЛ

20 грудня 2018 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося відкриття виставки робіт відомого українського фотомитця Дмитра Муравського.
На заході був присутній начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. та ліцеїсти молодшого курсу.
В експозиції представлені реальні фото із зони ведення бойових дій: масштабні батальні сцени, фотоактивності різних родів військ, сцени із пересічного життя військових.
Дмитро Муравський розповів про свої роботи, про головних героїв цих фото. Він передав до Київського військового ліцею імені Івана Богуна свої нові експозиції.


ІНСТРУКТАЖ ОСОБОВОГО СКЛАДУ КВЛ

20 грудня 2018 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися загальні збори особового складу ліцею. Начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В. у своїй промові акцентував увагу ліцеїстів на необхідності дотримання правил безпеки під час канікулярної відпустки.
Начальник ліцею розповів присутнім про порядок та черговість відправлення ліцеїстів на зимові канікули згідно з рейтингом, досягненнями у навчанні та фізичній підготовці.
Ігор Володимирович наголосив, що під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в громадських місцях або транспорті ліцеїсти повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння та не вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень.
Новорічні свята обов’язково принесуть приємні години спілкування з родиною, друзями, проте недотримання правил безпеки при використанні петард, феєрверків, іншої піротехнічної продукції, яка несе небезпеку для здоров’я, може зіпсувати зимовий відпочинок. Тому існують певні загальні правила, які обов’язково необхідно виконувати.
Начальник КВЛ висловив впевненість, що Новорічні свята вихованці ліцею проведуть у родинному колі і з новими силами повернуться до рідного ліцею для продовження навчального процесу.
Після промови начальника ліцею начальник відділення особового складу та стройового майор Пилипчук В.В. зачитав витяг із наказу Міністра оборони України про заохочення особового складу відзнаками Міністерства оборони України за високі показники у бойовій і професійній підготовці, сумлінне і чесне виконання військового обов’язку.
Також заохочені були ліцеїсти за категоріями: за сумлінне виконання службових обов’язків, високі показники у навчанні, за активну участь у суспільному житті ліцею, за спортивні досягнення.
Ігор Володимирович вручив подяки ліцеїстам, чиї батьки наразі проходять військову службу на передовій, завдяки яким сьогодні ми маємо можливість навчатися, опановувати нові навички та вміння, будувати плани на майбутнє.


СВЯТКОВА ВИСТАВА ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ

19 грудня 2018 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся святковий концерт та вистава, присвячені Дню Святого Миколая.

Виставу для богунівців підготували вихованці Палацу дітей та юнацтва Печерського району міста Києва, зразковий художній колектив «Дитячий театр «Спалах»» під керівництвом  Алли Купчик.


ЛИСТ ВІД ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У СІЗО ЛЕФОРТОВО

18 грудня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна долучилися до акції «Лист у СІЗО Лефортово» на підтримку полонених Кремлем українських моряків, яких незаконно затримали та утримують у СІЗО Лефортово.
Ліцеїсти КВЛ, як і все українське суспільство, вболівають за наших співвітчизників, засуджуючи факт свавілля російських окупантів.
Серед наших юнаків є багато дітей, чиї батьки є учасниками ССО та діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків під час захисту територіальної цілісності України від російської агресії. Тому кожне написане ними слово було сповнене суму та власного болю втрати.


У КВЛ ВІДБУЛИСЯ ЗМАГАННЯ ЗІ СКЕЛЕЛАЗІННЯ

18 грудня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося перше в історії закладу змагання відкритої особистої першості зі скелелазіння серед ліцеїстів. На відкритті змагань був присутній начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. та офіцери підрозділів.

Змагання проводилися з метою популяризації скелелазіння серед юнаків. Технічну та консультативну підтримку забезпечує Контрольно-рятувальна служба України, безпосередньо відповідальний за контроль змагань — головний суддя, інструктор Контрольно-рятувальної служби України Чумаченко Владислав Сергійович.

У змаганнях брали участь ліцеїсти 10 та 11 класів, які вже мали можливість відвідувати заняття зі скелелазіння у ліцеї.

З кожної роти було представлено по 2 учасники змагань. За результатами місця були розподілені серед молодшого та старшого курсу окремо.

Серед 10 класу місця розподілилися таким чином: I місце посів ліцеїст Петров Віталій (1 рота), II місце – ліцеїст Манік Данило (2 рота) та III – місце ліцеїст Залюбовський Михайло (3 рота).

Переможцями серед ліцеїстів старшого курсу стали: Вегера Андрій (4 рота) — I місце, II місце виборов ліцеїст Шилюк Дмитро (6 рота) та  III місце виборов ліцеїст Коданов Артур. Всі переможці отримали нагороди та призи.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ЗІ СПОРТСМЕНАМИ КВЛ

17 грудня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами — найкращими спортсменами КВЛ.

На зустрічі були присутні 35 юнаків, 6 з яких є кандидатами у майстри спорту  першої команди з військового багатоборства, 14 членів другої команди молодшого курсу з військового багатоборства та 15 юнаків з різних рот, які виконали нормативи ВСК I ступеня.

Ігор Володимирович поздоровив присутніх юнаків з їх успіхами, зауваживши, що заняття спортом дуже важливі для майбутніх офіцерів Збройних сил України. Кожний юнак з цих спортивних команд, наголосив він, буде заохочений додатковими днями до зимньої канікулярної відпустки.


РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З СЕРЖАНТАМИ

14 грудня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів робочу зустріч з сержантами навчальних рот.
Під час зустрічі були обговорені нагальні питання життєдіяльності особового складу ліцею. Ігор Володимирович цікавився якістю харчування, температурними показниками у приміщеннях підрозділів, застосуванням превентивних засобів запобігання застудних захворювань.
Начальник КВЛ наголосив на тому, що наприкінці семестру юнаки повинні максимально акумулювати сили для досягнення високих показників у навчанні, спорті та військовій справі.


У КВЛ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ

13 грудня 2018 року в актовому залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася презентація книги «Щоб в синім небі – стрічка золота».

Книгу презентував автор — полковник Поровський Микола Іванович, народний депутат України 1-го, 2-го та 4-го скликань Верховної Ради України,  проходив службу в полку спецпризначення. Микола Іванович є авторам багатьох книг, написаних переважно на військову тематику.

Ліцеїсти з захопленням слухали розповідь автора про історію написання книги,  спогади, пов’язані зі службою. Полковник Поровський М.І. передав примірники своїх книжок до бібліотечного фонду ліцею.


ЗНАЙОМСТВО ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ІЗ НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ТРИВАЄ

Ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, які наразі знаходяться у місті Львові, мали змогу дізнатися про навчально-матеріальну базу та побутові умови курсантів Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Богунівці перебуватимуть в Академії до 14 грудня, тому в них попереду ознайомлення з життям та навчанням курсантів закладу, системою підготовки майбутніх офіцерів.
У вільний час для юнаків була організована екскурсія історичними місцями Львова.

 

 

 

 

 


ПОЇЗДКА ЛІЦЕЇСТІВ  КВЛ ДО ЛЬВОВА

11 грудня 2018 року 100 ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна виїхали до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, провідного вищого військового навчального закладу України, з метою професійної орієнтації, прищеплення любові до військової служби та забезпечення поглибленої допрофесійної підготовки військового спрямування.

У період з 11 по 14 грудня юнаки матимуть можливість ознайомитись з навчально-матеріальною базою академії, традиціями цього військового вишу, життям та побутом курсантів.

Наразі Національна академія Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного здійснює підготовку військових фахівців командного, інженерного та гуманітарного фаху для механізованих, танкових, інженерних, ракетних військ і артилерії, артилерійської розвідки, а також фахівців виховної роботи на 4 факультетах —  бойового застосування військ, ракетних військ і артилерії, загальновійськовому та факультеті підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення.

Поїздка до академії сприятиме підвищенню мотивації ліцеїстів до подальшого вступу до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України, а також до більш сумлінного навчання у військовому ліцеї.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ЛІЦЕЇСТАМИ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ

Начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. напередодні святкування Дня Збройних сил України зустрівся з ліцеїстами пільгової категорії.
В ліцеї наразі навчається понад 70 юнаків пільгової категорії: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків, та ті, чиї батьки наразі проходять військову службу на сході України.
Під час зустрічі з юнаками пільгових категорій, яка проходила у неформальній обстановці, Ігор Володимирович привітав їх зі святом, подарувавши кожному святкову листівку та пригостив смаколиками. Він розпитав їх про навчання, сьогоденні потреби та поцікавився планами на майбутнє.


УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ В КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

6 грудня 2018 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних сил України.

Урочисте зібрання вітальним словом відкрив начальник КВЛ Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.

Святковий наказ про заохочення особового складу ліцею з нагоди Дня Збройних сил України довів начальник відділення особового складу та стройового майор В.В. Пилипчук. Згідно з наказом за сумлінне виконання службових обов’язків було нагороджено цінним подарунком полковника АКУТІНА Д.О., полковника ОРЖЕШКА Д.В., підполковника ПІКУЛЯ Є.В., підполковника КУРИЛЯКА Р.Д., підполковника ПЕРФІЛЬЄВА А.Ю.,  майора ЯГЕЛЛО В.О., майора ЧЕРНИШ Н.О., капітана ВОЗНОГО О.В., молодшого лейтенанта ВАСИЛЕНКО С.С., працівника Збройних сил України НИЧИК Л.М., працівника Збройних сил України БУГІЛЯ В.М., працівника Збройних сил України ГРИЩУКА А.В., працівника Збройних сил України КОНЧАКІВСЬКОГО О.П.

Також офіцери та працівники КВЛ були відзначені заохочувальними грамотами та подяками.

Під час урочистої частини було оголошено присвоєння чергових навчальних звань. Так, чергове навчальне звання “старший віце-сержант” було присвоєно віце-сержанту 6 навчальної роти ліцеїстів БЕВЗУ Владиславу. Навчальне звання “віце-сержант” — головному сержанту 1 навчальної роти ліцеїстів молодшому віце-сержанту АБУРАСУ Рошді.

Чергове навчальне звання “молодший віце-сержант” було присвоєно заступнику командира 1 взводу 1 роти ліцеїсту НАГАЄВУ Георгію; заступнику командира 2 взводу 1 роти ліцеїсту САНДУЛУ Андрію; заступнику командира 4 взводу 1 роти ліцеїсту КОХАНОМУ Володимиру; ліцеїстам 5 навчальної роти: ДУБОВУ Артему, КРИВОРУЧКУ Елладію, ЯЛОВОМУ Артуру, ТИЧЕНКУ Олександру ЧЕРКАСЬКОМУ Владиславу; ліцеїстам 3 навчальної роти: МЕДВЕЦЬКОМУ Максиму,  ШЕХОВЦОВУ Даніїлу.

Батькам ліцеїстів, чиї сини виявили сумлінність та зразкову дисципліну, були надіслані похвальні листи.

Про спортивні досягнення ліцеїстів доповів старший МК з фізичної підготовки БУГІЛЬ В.М. Так, звання ВСК 1 ступеню отримали ліцеїсти: Малишев Єгор, Тимченко Михайло, Попов Ігор, Гліщенко Нікіта, Нога Артур, Коломієць Олександр, Мороховець Віктор та Борщун Богдан.

Звання ВСК 2 ступеню отримали ліцеїсти: Тодорашко Андрій, Чувашов Денис, Загоровський Руслан, Чемерис Антон, Кривошей Олександр, Тарадій Олександр. Звання КМС України отримав Петров Віталій.

Під час святкового концерту до всіх присутніх з відеопривітаннями звернулися випускники ліцею минулих років.

Також відбулася відеодемонстрація флешмобу «Ми захистимо» на підтримку 24 українських моряків, яких після підступного нападу Росії на кораблі України утримують у полоні.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ВІДВІДАЛИ ЛЕКЦІЮ «З ІСТОРІЇ КИЇВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИХ УЧИЛИЩ»

5 грудня 2018 року на запрошення дирекції Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого ліцеїсти 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали лекцію «З історії київських військових училищ».
Її прочитав для богунівців відомий києвознавець Михайло Кальницький в рамках бібліотечного клубу «Бібліотека і Місто», який знайомить з минулим і сьогоденням міста Київ, з історичними постатями і сучасниками.
Зустріч з вихованцями ліцею була присвячена історії військової освіти в Києві. У своїй доповіді дослідник розповів цікаві подробиці щодо кадетського корпусу і юнкерських училищ дореволюційної доби та про сучасний стан цієї освітньої галузі.
Ліцеїсти мали змогу побачити маловідомі книжкові видання та зображення історичних приміщень військових навчальних закладів – нині пам’яток архітектури та історії.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖОК, ПРИСВЯЧЕНИХ ВИЗВОЛЬНОМУ РУХУ

4 грудня 2018 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася презентація книжки Василя Кука «УПА у запитаннях та відповідях головного командира», в якій описані важливі сторони національно-визвольної боротьби середини XX століття та книги Ярослава Сватко «Розвідник воюючої України», присвяченої життєдіяльності визначного діяча національно-визвольного руху, керівника розвідки ОУН Степана Мудрика.
Перед ліцеїстами першого курсу виступили Дмитро Жмайло, голова штабу ГО «Вільні люди», Василь Дубовий, голова Секретаріату ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» та історик, дослідниця визвольного руху Аліна Понипаляк.
Наприкінці зустрічі гості подарували всім бажаючим примірники презентованих видань, а також передали певну кількість книжок до бібліотеки КВЛ.


ОСОБОВИЙ СКЛАД ЛІЦЕЮ ВИСТУПИВ ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ

В Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся флешмоб на підтримку нашим морякам! #МИ_ЗАХИСТИМО

Тримайтесь хлопці! Ми пишаємось вами!

Слава Україні!


ІНСТРУКТОРСЬКО-МЕТОДИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ІЗ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

29 листопада 2018 року на базі Київського військового ліцею імені Івана Богуна з особовим складом ліцею було проведеное планове інструкторсько-методичне заняття із  евакуації особового складу та майна при виникненні пожежі.

Мета заняття: навчити особовий склад організації, порядку евакуації при виникненні пожежі у службових приміщеннях; доведення алгоритму дій при виникненні пожежі; перевірка реальності планів оповіщення, порядку евакуації та виділення відповідного ресурсу; перевірити дії особового складу при гасінні пожеж у відповідності з планом пожежної безпеки; вироблення навичок оцінювання рівня пожежі.

Заняття  було проведено під керівництвом начальника Центрального територіального відділу пожежної безпеки полковника В.Ущапівського та за участю екіпажів Печерського районного управління Головного управління ДСНС України у м. Києві.


У КВЛ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ

24 листопада 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся День відкритих дверей для випускників навчального закладу.
Серед випускників попередніх років прийшло багато юнаків, які наразі навчаються у ВВНЗ Харкова, Одеси та Києва. Вони поспілкувалися з начальником ліцею генерал-майором Гордійчуком І.В., своїми командирами та вчителями, відвідали свої підрозділи.


ЦЕРЕМОНІЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ

24 листопада 2018 року ліцеїсти 4 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом з вихователем Микитенко Т.В. взяли участь у церемонії вшанування пам’яті загиблим воїнам внаслідок російської збройної агресії на cході України в різні роки, яке проходило на території Міністерства оборони України.

У ранковому церемоніалі взяли участь мати загиблого матроса Сергія Склезя, дружина солдата Віталія Горбатюка, дружина молодшого сержанта Андрія Фігурного, заступники Міністра оборони, представники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці та ліцеїсти.

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав 7 разів…

Внаслідок підступної російської збройної агресії перестали битися серця мужніх захисників України, які героїчно захищали нашу країну від окупантів.

24 листопада 2014 року Україна втратила п’ятьох своїх героїв. Це — капітан БУДЗ Микола Юрійович, молодший сержант ОБОЛЄНЦЕВ Віктор Миколайович, матрос СКЛЕЗЬ Сергій Анатолійович, солдат СТАСЮК Олег Степанович, солдат СТЕПАНЕЦЬ Андрій Миколайович.

24 листопада 2015 року загинув молодший сержант ФІГУРНИЙ Андрій Васильович, 24 листопада 2016 року — солдат ГОРБАТЮК Віталій Володимирович.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

24 листопада 2018 року ліцеїсти 4 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Центральний будинок офіцерів Збройних сил України для вшанування пам’яті жертв голодомору1932-1933 років.
На початку заходу глядачі вшанували жертв голодоморів хвилиною мовчання. Під час концерту-реквієм прозвучали композиції українських та зарубіжних класиків, українські народні пісні та твори сучасних вітчизняних авторів.
Тематичні твори інструментальної та вокальної музики виконали Національний президентський оркестр, квартет «Impressio» Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Л.М.Ревуцького та співачка Анна Зарецька.


ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ІЗ ХУПС ДЛЯ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ

23 листопада 2018 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів старшого курсу з представником Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, полковником у відставці старшим викладачем кафедри авіації льотного факультету Петриченком О.С.
Олексій Семенович почав розповідь з деяких цікавих фактів про свій життєвий шлях, адже військова кар’єра для нього розпочалася саме у нашому навчальному закладі, якій він закінчив у 1964 році.
Олексій Семенович продовжив, розповідаючи про навчально-матеріальну базу університету, його переваги та перспективи після закінчення навчання. Ліцеїсти мали можливість після цікавої розповіді переглянути ознайомчий фільм про навчальний заклад.


ВІДЗНАЧЕННЯ РІЧНИЦІ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

20 листопада 2018 року, на передодні відзначення 5-ї річниці Дня Гідності та Свободи, в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості.
Захід відкрив начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В., зазначивши у своїй промові, що подвиг патріотів, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, завжди буде у наших серцях. Ми вічно пам’ятатимемо загиблих героїв.
На захід була запрошена Швець Т.В. – дружина загиблого Героя Небесної Сотні Віктора Швеця.
В нашому ліцеї навчається Едуард Полянський, батько якого, Герой України Леонід Полянський, віддав своє життя за наше майбутнє у лютому 2014 році.
Офіційну частину продовжив ліричний виступ «День Гідності та Свободи», який підготували вихователі 6 навчальної роти Кратюк О.М., Комар Н.М., ліцеїсти Ярослав Якунін, Максим Зачепа, Ярослав Можчіль та Богдан Панасюк.


ПОЗИВНИЙ „БАНДЕРАС“

19 листопада 2018 року у клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся перегляд кінофільму «Позивни́й «Банде́рас».

Цей фільм – новий український військовий детектив режисера Зази Буадзе, який вийшов у прокат в жовтні цього року. Сценарій стрічки, написаний Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим, має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО.

Перед презентацією фільму Дзюба С. та  Кірсанов А. розповіли ліцеїстіам саму ідею створення стрічки та деякі особливості зйомки.

Начальник ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. подякував сценаристам за їх плідну  роботу.

Ліцеїсти з неймовірним захопленням дивилися цей фільм, кілька разів під час перегляду юнаки вибухали бурхливими оплесками.


ЛЕКЦІЯ «СКІФИ – НАРОД-ВІЙСЬКО» – ДОТИК ІСТОРІЇ НАШИХ ПРЕДКІВ

11 листопада 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулася лекція на тему «Скіфи — народ-військо», яку прочитав засновник загальнонаціонального історико-культурного проекту  «Скіфський воїн»  Червінський Сергій Вікторович.

Ліцеїсти з великим захопленням прослухали першу, вступну лекцію з серії, присвяченої історії Великої Скіфії і нашим прямим войовничим пращурам.

Юнаки мали можливість ознайомитися з оригінальною скіфською зброєю, яка нараховує більше 2500 років, спробувати  власні фізичні можливості в процесі тренувальних вправ із мечем і  потренувати свою  уяву, мандруючи у часі на глибину 2500-2600 років. Ліцеїсти-переможці цих історичних конкурсів отримали  книгу Миколи Гладкого з історії Скіфського мистецтва з автографом автора. Наступна лекція буде присвячена скіфо-перській війні.


ОБИРАЄМО ВІЙСЬКОВІ ВИШІ ДЛЯ ВСТУПУ!

10 листопада 2018 року ліцеїсти старшого курсу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Житомирський військовий інститут імені С.П.Корольова.
Ліцеїсти-богунівці вмотивовані на подальше навчання у ВВНЗ Міністерства оборони України, тому для них дуже важливо визначитися з обранням певного військового вишу.
Керівництво ліцею за попередньої домовленості з керівництвом військових інститутів постійно проводить виїзди юнаків до вищих навчальних закладів з метою профорієнтації та вибору військової спеціальності.
Цього разу ліцеїсти мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою Житомирського військового інституту. Вони були на демонстрації новітньої програми з фізичної підготовки для військових БАРС. Незабутнє враження залишив музей історії інституту, в якому ліцеїстам розповіли про випускників інституту — героїв АТО.
Змістовну зустріч з вихованцями КВЛ провів заступник начальника інституту з навчальної та наукової роботи, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник полковник Сащук Ігор Миколайович, якій розповідав про переваги, напрямки навчання, факультети і спеціальності навчального закладу.


СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА КУЛЬТУРИ

9 листопада 2018 року у клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся святковий концерт, присвячений Дню працівника культури.
Зведений оркестр ліцею та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації презентував святкову концертну програму, під час якої прозвучали відомі композиції західних і вітчизняних композиторів. Бурхливими оплесками слухачі супроводжували виступи солістів Катерину Зінченко та Сергія Закалюжного.
Начальник Київського військового ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. привітав особовий склад та працівників ліцею, які мають безпосереднє відношення до свята, а саме: начальника клубу старшого лейтенанта Василенко С.С., начальника оркестру – військового диригента капітана Чуй О.А. та працівника ЗСУ Чигиринця М.М.
Особовий склад ліцею приєднується до привітань та висловлює щиру вдячність всім учасникам зведеного концерту.
14 листопада зведений оркестр ліцею та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації представить нову програму у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України.


У КЛУБІ КВЛ ВІДБУВСЯ «ВЕЧІР ЗАПИТАНЬ ТА ВІДПОВІДЕЙ»

6 листопада 2018 року у клубі ліцею заступник начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна по роботі з особовим складом – начальник відділення по роботі з особовим складом підполковник Пікуль Є.В. провів зустріч  «Вечір запитань та відповідей» з ліцеїстами молодшого та старшого курсів.

Під час зустрічі юнаки мали змогу задати будь-які питання стосовно життєдіяльності, харчування, форми одягу, підготовки до ЗНО тощо.

Євген Васильович дав вичерпні відповіді на всі питання, що турбують ліцеїстів. Зустріч пройшла жваво, в процесі спілкування обговорювалися деякі поточні моменти, ліцеїсти висловлювали свої побажання та пропозиції.

Повідомлення про те, що наступна зустріч відбудеться через 2 місяці, юнаки сприйняли з наснагою. Адже богунівці відчули, що керівництво ліцею відкрите для обговорень та прийняття конструктивних рішень.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ З ЛІЦЕЇСТАМИ 6 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

5 листопада 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 6 навчальної роти.

Ігор Володимирович відзначив та нагородив ліцеїстів, які мають високі показники у навчанні та спорті, а саме: Владислава Сковерка, Максима Зачепу, Владислава Бевза,  Максима Музиченка, Олексія Башинського, Сергія Гриценка, Богдана Уміна, Олександра Тарадія, Сергія Татарчука, Валентина Кобила, Олексія Зоріна, Тараса Савчука та Богдана Панасюка.

Очільник КВЛ нагадав юнакам про необхідність вивчення англійської мови, адже для конструктивної співпраці нової генерації офіцерів Збройних сил України з військовими інших держав знання мови надає більші можливості. Генерал-майор Гордійчук І.В. привітав богунівців 6 роти, які мають високі показники у вивченні англійської мови, а саме: Давида Костенка, Ярослава Можчіля, Ярослава Петровського, Олексія Зоріна, Петра Гашенка, Максима Кобця.

Ігор Володимирович  наголосив на обов’язковості вступу до ВВНЗ згідно із взятими при вступі юнаками та їх батьками зобов’язаннями. Серед пріоритетних військових вишів він назвав Національну академію сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного, Військову академію (м. Одеса), Харківський національний університет Повітряних сил ім. І. Кожедуба, Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


ГЕРОЇЧНІЙ ОБОРОНІ ЛУГАНСЬКОГО АЕРОПОРТУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

1 листопада 2018 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася презентація книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» та показ документального фільму «Луганський форпост».

Захід відкрив вступним словом начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В., який зауважив, що в ліцеї виховується нове покоління захисників України – майбутніх офіцерів Збройних сил України. Формування їх світогляду та патріотичне налаштування відбувається в тому числі і завдяки знайомству з героїчним сторінками боротьби проти російських найманців.

Перед ліцеїстами, офіцерами та вихователями виступив представник Міністерства інформаційної політики України В.П. Литвинов, режисер фільму «Луганський форпост» Сніжана Потапчук, захисник Луганського аеропорту, а нині викладач кафедри морально-психологічного забезпечення Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного майор Дундук О.В. Наразі у КВЛ проходить службу захисник Луганського аеропорту командир взводу-офіцер вихователь капітан Гусєв А.В.

Після перегляду фільму гості подарували кожному з присутніх примірник книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». В ній  зібрані та проаналізовані свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни. Збірка містить спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій, а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища.


ТРАДИЦІЙНИЙ ДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У КВЛ

31 жовтня 2018 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна традиційно відбувся день англійської мови. Протягом всього дня ліцеїсти спілкуватися англійською мовою: під час шикувань та пересування взводів вони використовували команди виключно англійською.
До участі у проведенні дня англійської мови до особового складу КВЛ долучилися представники чотирьох Посольств іноземних країн в Україні: Канади, Польщі, Швеції та Сполучених штатів Америки, які також провели уроки з англійської мови.
Так, офіцер Посольства Канади в Україні капітан Ніколас Хакстер (Nicholas Huxter) провів 2 уроки з ліцеїстами; заступник аташе з питань оборони при Посольстві Польщі в Україні майор Олександр Сухенек (Aleksander Suchenek) — 1 урок; помічник аташе з питань оборони при Посольстві Швеції в Україні сержант Отто Пагельс-Фік (OttoPagels-Fick) — 2 уроки; аташе з питань оборони при Посольстві Канади в Україні полковник Браян Ірвін (Brian Irwin) -1 урок.; фахівець з безпекового співробітництва відділу оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні майор ВПС США Мішель О’Брайєн-Гетка (Mishel O’Brien-Gietka) — 1 урок.
Також відбулася зустріч гостей з начальником Київського військового ліцею імені Івана Богуна Героєм України генерал-майором Гордійчуком І.В., під час якої вони обмінялися думками щодо продовження співпраці у мовній підготовці ліцеїстів.
Перебуваючи у ліцеї, гості цікавилися навчанням та побутом богунівців, обговорювали з ними питання відмінностей та схожості у військових ритуалах та традиціях. Ліцеїсти із захопленням розпитували гостей про виникнення та святкування Хелловіну в їхніх країнах. Гостей зацікавило бачення вихованцями КВЛ свого майбутнього у Збройних силах України.
Завдяки таким урокам юнаки проявляють більше зацікавленості до вивчення англійської мови як мови світового спілкування, роблячи крок на шляху до самовдосконалення. Майор Олександр Сухенек презентував ліцеїстам книгу українською мовою “Польсько-українська військова співпраця”, а полковник Браян Ірвін, відвідавши другий сніданок ліцеїстів, скуштував українську кухню, яка йому припала до смаку.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ІМЕНІ ГЕРОЇВ КРУТ

26 жовтня 2018 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали представники Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

З метою популяризації вищого військового навчального закладу перед ліцеїстами виступили секретар приймальної комісії інституту майор Власов В.В., викладач кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій майор Власенко О.В. та викладач кафедри автоматизованих систем управління майор Симоненко О.О.

Ліцеїсти мали змогу особисто поспілкуватися з курсантами 3 курсу Дмитроцу С.С. та 5 курсу Ірій І.О. та Подвойською А.В.

Також гості повідомили, що з 24 листопада 2018 року у ВІТІ щосуботи проходитиме День відкритих дверей для всіх бажаючих, куди були запрошені і богунівці.


ВИЇЗД ОСОБОВОГО СКЛАДУ 4,5,6 НАВЧАЛЬНИХ РОТ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ДО 169 НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СМТ «ДЕСНА» 24 ЖОВТНЯ 2018 РОКУ

В рамках програми професійної орієнтації особовий склад випускного курсу відвідав 169 навчальний центр смт «Десна». Для ліцеїстів КВЛ командування центру підготувало пізнавально-практичну програму візиту, в ході якої вони завітали до музею створення 169 навчального центру, відвідали психологічну смугу перешкод на тактичному полі, парк бойових машин, де їм показали та розповіли про можливості бронетанкової техніки, яка стоїть на озброєнні ЗС України, а саме: танки Т-64, Т-72, Т-64 «БУЛАТ» та Т-84. Ліцеїсти мали можливість особисто відчути міць бойових машин, а також спробували відчути себе справжніми водіями бойових машин на новітніх тренажерах танка Т-64 та автомобіля КРАЗ. Також богунівці виконали вправу початкових стрільб з АК-74 в електронному тирі. На завершення програми перебування інструктори тактичної медицини розповіли та показали ліцеїстам, як надавати першу медичну допомогу на полі бою.


КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ ІЗ ЗАПОРІЖЖЯ

22 жовтня 2018 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали 14 ліцеїстів із Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник».

Начальник Київського військового ліцею генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся з юнаками, розповів їм  про концепцію навчального закладу – першою професійною сходинкою для майбутніх офіцерів Збройних сил України перед вступом до вищих військових навчальних закладів.

Гостей ознайомили з історією ліцею, навчально-матеріальною базою. Юнаки Запорізького ліцею також відвідали Київський палац дітей та юнацтва, де вззяли участь у Х міжнародній освітній виставці «Інноватика в сучасній освіті».


 

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ПСИХОЛОГІВ У КВЛ

З 15 жовтня  по 10 грудня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна проходитимуть виробничу практику з психології студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Заступник начальника ліцею по роботі з особовим складом – начальник відділення по роботі з особовим складом підполковник Пікуль Є.В. провів зі студентами-практикантами ознайомчу бесіду щодо життєдіяльності ліцею, його навчально-матеріальної бази,  обов’язків психолога ліцею.


СКЛАДАННЯ УРОЧИСТОЇ КЛЯТВИ ЛІЦЕЇСТАМИ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

14 жовтня 2018 року відбулася церемонія складання урочистої клятви ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Текст клятви зачитав ліцеїст 3 навчальної роти Артем Бердес, 300 ліцеїстів-богунців виголосили клятву. Серед юнаків, які складали клятву, 142 сини учасників бойових дій.

В церемонії складання урочистої клятви ліцеїстами КВЛ взяв участь Президент Петро Порошенко. Виступаючи перед присутніми на урочистостях, глава держави зауважив, що сьогоднішня урочиста посвята у ліцеїсти осяяна унікальним стягом – прапором Третьої Залізної стрілецької дивізії армії Української Народної Республіки, який вже двічі відкривав парад на День Незалежності і має незвичну та щасливу історію.

Він наголосив, що серед випускників ліцею є герої, які віддали своє життя, захищаючи Україну від російського агресора. Це – Герой України капітан Андрій Кизило, Дмитро Арнаут, Андрій Безручак, Юрій Білобров, Андрій Галущенко, Руслан Григор, Орест Квач, Олександр Шаповал. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників.

Вітаючи богунівців з урочистим складанням клятви, Верховний Головнокомандувач Збройних сил України висловив впевненість, що юнаки виростуть достойними захисниками України та будуть віддано служити українському народові, зберігати і примножувати наші славні бойові традиції. Адже сотні командирів-випускників ліцею, озброєні глибокими знаннями, демонструють високий рівень професіоналізму, командирської виучки та майстерності.
На завершення заходу оркестр виконав пісню «Марш нової армії». Особовий склад Київського військового ліцею імені Івана Богуна пройшов перед Президентом урочистим маршем.


ПІДГОТОВКА ДО УРОЧИСТОГО СКЛАДАННЯ КЛЯТВИ

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна продовжується підготовка ліцеїстів до церемонії складання урочистої клятви, яка традиційно відбудеться 14 жовтня, в День захисника України. України

Це свято, що відзначається в Україні  у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва, важливе для нашого народу та українського війська зокрема.

Захист рідної неньки-України наразі вимагає від її оборонців сміливості, честі та відваги, нерідко самопожертви і завжди колосальної самовіддачі. Тож складання клятви саме в цей день – дуже символічна подія в житті юних богунівців, до якої вони ставляться дуже відповідально та на яку чекають з нетерпінням.

 


СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ У КВЛ

2 жовтня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся захід, присвячений 75-річчю Раїси Кириченко «Пісня єднає Україну» під керівництвом Ярослава Гавюка.

На заході була присутня заслужений працівник культури України,  керівник «Мистецького спецназу» Зоя Ружин, яка представила особисту колекцію рушників з різних регіонів України та продемонструвала «Рушник-національної єдності». Вона розповіла ліцеїстам цікаві факти з біографії Раїси Кириченко, а також про традиційні хатні ікони.

Олесь Харченко, який був солістом квартету «Явір», створеного у 1966 році при Київській державній філармонії, заспівав акапельно для присутніх народні пісні. Емоційність і виразність музичних творів у його виконанні, висока акторська майстерність нікого не залишили байдужим.

Гості декламували твори Тараса Шевченка, Володимира Сосюри та інших видатних поетів минулого, сповнених любові до України, надії на її світле майбутнє.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУК А І.В. З ЛІЦЕЇСТАМИ 4 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

1 жовтня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 4 навчальної роти.

Він привітав з днем народження ліцеїстів: Гутора Данила, Шевченка Владислава, Гаврилюка Артура, Мацька Владислава, Наконечного Данила, Шкварука Назарія та Ігошина Романа. Також Ігор Володимирович відзначив тих ліцеїстів, хто має високі досягнення у вивченні англійської мови, подарувавши їм кулькові ручки з логотипом ліцею.
Учасників змагань з міні-футболу на честь пам’яті Героя України Андрія Кизила начальник КВЛ нагородив подяками: Бондаренка Валерія, Сігова Дмитра, Циганкова Дмитра, Василенка Вадима, Лебедя Володимира, Наконечного Данила, Секіріна Артема та Ногу Артура.

Під час зустрічі була заохочена група ліцеїстів, учасників показового виступу із рукопашного бою, а саме: Замотаєв Олексій, Богушенко Роман, Панчик Антон, Ващенок
Богдан, Ананьєв Микита, Погорелов Ілля, Стовбург Микита, Гаврилюк Артур, Мартинюк Олександр, Мілько Микита, Стиркін Данило, Грачов Владислав, Тарасюк Шаген, Булатов Віталій, Кузнєцов Олександр, Ігошин Роман, Корнійчук Андрій, Шостка Владислав та Апарнєв Анатолій.

У зверненні до юнаків Ігор Володимирович нагадав їм про головні пріоритети сьогодення, а саме — обрання вищого військового навчального закладу для подальшого навчання згідно із взятими юнаками зобов’язаннями при вступі до ліцею. Він підкреслив, що вищі військові навчальні заклади Міністерства оборони України мають досвідчений склад науково-педагогічних працівників, які здійснюють якісну підготовку військових фахівців з використанням найсучасніших інформаційних технологій.


ЗАНЯТТЯ У КВЛ «БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ»

З 24 по 28 вересня 2018 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна в рамках тижня «Безпеки життєдіяльності» були сплановані та проведені заняття з особовим складом ліцею.

Заняття проводились  як теоретичні так і практичні. Основні напрямки занять: проблеми безпечного перебування людини в довкіллі в процесі різних видів її діяльності та в надзвичайних ситуаціях, безпека життєдіяльності у всіх життєвих обставинах та заходи протипожежної безпеки.

Особливий інтерес у ліцеїстів викликало практичне заняття «Протипожежні заходи при обладнанні і експлуатації електроустановок», яке проходило на території ліцею.

Особовий склад ліцею був ознайомлений з алгоритмом дій посадових осіб ліцею на випадок пожежі, з призначенням, використанням та експлуатацією пожежних багрів, хімічно-пінних, вуглекислотних, повітряно-пінних та порошкових вогнегасників. Була проведена демонстрація застосування засобів гасіння.

Печерське районне управління Головного управління ДСНС України у м.Києві долучилося до проведення занять та надало можливість залучення працівників та техніки.


100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

28.09.2018 року у бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна вчителель української мови та літератури Москаленко Н.І.  провела виховний захід,  присвячений 100-річчю з дня народження Василя Сухомлинського.

Ліцеїстам було презентовано книжкову виставку праць та творів В.Сухомлинського.

 


ВШАНУВАННЯ 77-ї РІЧНИЦІ ТРАГЕДІЇ У БАБИНОМУ ЯРУ

21 вересня 2018 року з метою поглиблення знань з історії Голокосту на теренах України під час Другої світової війни та на вшанування 77-ї річниці трагедії у Бабиному Яру вчитель МК із суспільних дисциплін Самофалов М.О. для ліцеїстів 10 класів організував та провів відкритий урок пам’яті жертв Бабиного Яру, який донині залишається символом політики геноциду нацистської Німеччини.

У відкритому уроці взяв участь директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, який розповів богунівцям про Голокост в окупованій Україні.


ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

З 18 по 21 вересня 2018 року у 1, 2 та 3навчальних ротах відбулася зустріч з Директором  громадського Антинаркотичного музею Бялим А.П. Головною метою музею є проведення профілактичної роботи серед дітей і юнацтва, яка виховує в них почуття стійкої відрази до наркотиків і формує адекватну установку на уникнення їх первинного застосування.

Анатолій Павлович розповів юнакам про шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини. Він представив увазі ліцеїстів експозицію, яка наочно демонструє негативні наслідки паління, вживання алкоголю і наркотиків.

Ця зустріч мала сильний профілактичний вплив на юнаків, адже вони почули про витоки й історію наркоманії, медичних аспектів дії наркотичних речовин на організм людини та особливо на її мозок.

 

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ПРО УКРАЇНСЬКИХ РОЗВІДНИКІВ

20 вересня 2018 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітав прес-секретар Головного управління розвідки Міністерства оборони України Красний М., який презентував ліцеїстам книгу «У боротьбі за Україну!». Вона присвячена героїзму та бойовим здобуткам українських розвідників.
До представлених у книзі матеріалів, що охоплюють проміжок часу від українських визвольних змагань до сьогодення, увійшли нариси про 16 розвідників, серед яких і Герої України Максим Шаповал та Ігор Гордійчук.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України передав до фонду бібліотеки 10 примірників видання українською та англійською мовами.


БІБЛІОТЕКА – ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТА ДУХОВНИЙ ЦЕНТР КВЛ

19 вересня 2018 року у бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч завідувача бібліотеки Дмитрук О.М. з ліцеїстами 3 навчальної роти.

Олена Миколаївна ознайомила юнаків з сучасним інформаційним ресурсом бібліотеки, її фондом та принципом роботи з бібліотечними каталогами: систематичним та алфавітним. У бібліотеці читачі можуть працювати на сучасних комп’ютерах, які під’єднані до мережі Internet, та користуватися принтером та сканером, а також проходити онлайн-тестування при підготовці до ЗНО.

Олена Миколаївна розповіла богунівцям про обов’язки та відповідальність користувачів бібліотеки КВЛ, розпорядок роботи читального залу та абонементу. Після заходу ліцеїсти мали змогу ознайомитися з постійно діючою виставкою нових книжкових надходжень та взяти книжки, рекомендовані вчителями.


У РИТМІ ВАЛЬСУ

14 вересня 2018 року згідно з розпорядженням начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. ліцеїсти старшого курсу відвідали перший урок вальсу.

Вміння танцювати вальс завжди вважалося ознакою блискучого вихованням і наявності гарних манер. Тож, опановуючи  мистецтво вальсу, богунівці ще раз наочно доводять, що офіцери Збройних сил України – це гордість країни.

У вальсуючих на паркеті юнаків виховуються шляхетні манери, почуття ритму, елегантність рухів та впевненість у собі.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГУРТКІВ У КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

14 вересня 2018 року в актовому залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася презентація гуртків для ліцеїстів 10-х класів.
Перед юнаками виступила керівник вокального гуртка народна артистка України В. Ковальська, керівник гуртка парашутно-десантної підготовки Кулігіна О.О., керівник драматичного гуртка дитячого театру «Спалах» А.В. Купчик та танцювального гуртка «Феєрія» Сластьон Н.В.
Також ліцеїсти матимуть змогу займатися тхеквондо, айкідо, карате у спортивному гуртку під керівництвом тренерів Бондарева Є.О., Везденьова В.М. та Єфименка О.Є.
У Київському військовому ліцеї напрями гурткової діяльності сформовані відповідно до інтересів, здібностей і бажання ліцеїстів, рекомендацій психологів та вчителів. Так, наприклад, у вокальному гуртку відбувається розвиток вокально-хорового слуху, формування музичної пам’яті. Заняття у драматичному гуртку сприяють розвитку виконавчого мистецтва та всебічного розвитку особистості.
Всі гуртки мають на меті організацію дозвілля богунівців у вільний від навчання час, в них створюються належні умови для розвитку творчих здібностей ліцеїстів, їх фізичного розвитку, вміння працювати в команді та загальне розширення кругозору.