ВИХОВНА РОБОТА

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ПСИХОЛОГІВ У КВЛ

З 15 жовтня  по 10 грудня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна проходитимуть виробничу практику з психології студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Заступник начальника ліцею по роботі з особовим складом – начальник відділення по роботі з особовим складом підполковник Пікуль Є.В. провів зі студентами-практикантами ознайомчу бесіду щодо життєдіяльності ліцею, його навчально-матеріальної бази,  обов’язків психолога ліцею.


ПІДГОТОВКА ДО УРОЧИСТОГО СКЛАДАННЯ КЛЯТВИ

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна продовжується підготовка ліцеїстів до церемонії складання урочистої клятви, яка традиційно відбудеться 14 жовтня, в День захисника України. України

Це свято, що відзначається в Україні  у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва, важливе для нашого народу та українського війська зокрема.

Захист рідної неньки-України наразі вимагає від її оборонців сміливості, честі та відваги, нерідко самопожертви і завжди колосальної самовіддачі. Тож складання клятви саме в цей день – дуже символічна подія в житті юних богунівців, до якої вони ставляться дуже відповідально та на яку чекають з нетерпінням.

 


СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ У КВЛ

2 жовтня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся захід, присвячений 75-річчю Раїси Кириченко «Пісня єднає Україну» під керівництвом Ярослава Гавюка.

На заході була присутня заслужений працівник культури України,  керівник «Мистецького спецназу» Зоя Ружин, яка представила особисту колекцію рушників з різних регіонів України та продемонструвала «Рушник-національної єдності». Вона розповіла ліцеїстам цікаві факти з біографії Раїси Кириченко, а також про традиційні хатні ікони.

Олесь Харченко, який був солістом квартету «Явір», створеного у 1966 році при Київській державній філармонії, заспівав акапельно для присутніх народні пісні. Емоційність і виразність музичних творів у його виконанні, висока акторська майстерність нікого не залишили байдужим.

Гості декламували твори Тараса Шевченка, Володимира Сосюри та інших видатних поетів минулого, сповнених любові до України, надії на її світле майбутнє.


ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУК А І.В. З ЛІЦЕЇСТАМИ 4 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ

1 жовтня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів зустріч з ліцеїстами 4 навчальної роти.

Він привітав з днем народження ліцеїстів: Гутора Данила, Шевченка Владислава, Гаврилюка Артура, Мацька Владислава, Наконечного Данила, Шкварука Назарія та Ігошина Романа. Також Ігор Володимирович відзначив тих ліцеїстів, хто має високі досягнення у вивченні англійської мови, подарувавши їм кулькові ручки з логотипом ліцею.
Учасників змагань з міні-футболу на честь пам’яті Героя України Андрія Кизила начальник КВЛ нагородив подяками: Бондаренка Валерія, Сігова Дмитра, Циганкова Дмитра, Василенка Вадима, Лебедя Володимира, Наконечного Данила, Секіріна Артема та Ногу Артура.

Під час зустрічі була заохочена група ліцеїстів, учасників показового виступу із рукопашного бою, а саме: Замотаєв Олексій, Богушенко Роман, Панчик Антон, Ващенок
Богдан, Ананьєв Микита, Погорелов Ілля, Стовбург Микита, Гаврилюк Артур, Мартинюк Олександр, Мілько Микита, Стиркін Данило, Грачов Владислав, Тарасюк Шаген, Булатов Віталій, Кузнєцов Олександр, Ігошин Роман, Корнійчук Андрій, Шостка Владислав та Апарнєв Анатолій.

У зверненні до юнаків Ігор Володимирович нагадав їм про головні пріоритети сьогодення, а саме — обрання вищого військового навчального закладу для подальшого навчання згідно із взятими юнаками зобов’язаннями при вступі до ліцею. Він підкреслив, що вищі військові навчальні заклади Міністерства оборони України мають досвідчений склад науково-педагогічних працівників, які здійснюють якісну підготовку військових фахівців з використанням найсучасніших інформаційних технологій.


ЗАНЯТТЯ У КВЛ «БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ»

З 24 по 28 вересня 2018 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна в рамках тижня «Безпеки життєдіяльності» були сплановані та проведені заняття з особовим складом ліцею.

Заняття проводились  як теоретичні так і практичні. Основні напрямки занять: проблеми безпечного перебування людини в довкіллі в процесі різних видів її діяльності та в надзвичайних ситуаціях, безпека життєдіяльності у всіх життєвих обставинах та заходи протипожежної безпеки.

Особливий інтерес у ліцеїстів викликало практичне заняття «Протипожежні заходи при обладнанні і експлуатації електроустановок», яке проходило на території ліцею.

Особовий склад ліцею був ознайомлений з алгоритмом дій посадових осіб ліцею на випадок пожежі, з призначенням, використанням та експлуатацією пожежних багрів, хімічно-пінних, вуглекислотних, повітряно-пінних та порошкових вогнегасників. Була проведена демонстрація застосування засобів гасіння.

Печерське районне управління Головного управління ДСНС України у м.Києві долучилося до проведення занять та надало можливість залучення працівників та техніки.


100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

28.09.2018 року у бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна вчителель української мови та літератури Москаленко Н.І.  провела виховний захід,  присвячений 100-річчю з дня народження Василя Сухомлинського.

Ліцеїстам було презентовано книжкову виставку праць та творів В.Сухомлинського.

 


ВШАНУВАННЯ 77-ї РІЧНИЦІ ТРАГЕДІЇ У БАБИНОМУ ЯРУ

21 вересня 2018 року з метою поглиблення знань з історії Голокосту на теренах України під час Другої світової війни та на вшанування 77-ї річниці трагедії у Бабиному Яру вчитель МК із суспільних дисциплін Самофалов М.О. для ліцеїстів 10 класів організував та провів відкритий урок пам’яті жертв Бабиного Яру, який донині залишається символом політики геноциду нацистської Німеччини.

У відкритому уроці взяв участь директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, який розповів богунівцям про Голокост в окупованій Україні.


ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

З 18 по 21 вересня 2018 року у 1, 2 та 3навчальних ротах відбулася зустріч з Директором  громадського Антинаркотичного музею Бялим А.П. Головною метою музею є проведення профілактичної роботи серед дітей і юнацтва, яка виховує в них почуття стійкої відрази до наркотиків і формує адекватну установку на уникнення їх первинного застосування.

Анатолій Павлович розповів юнакам про шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини. Він представив увазі ліцеїстів експозицію, яка наочно демонструє негативні наслідки паління, вживання алкоголю і наркотиків.

Ця зустріч мала сильний профілактичний вплив на юнаків, адже вони почули про витоки й історію наркоманії, медичних аспектів дії наркотичних речовин на організм людини та особливо на її мозок.

 

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ПРО УКРАЇНСЬКИХ РОЗВІДНИКІВ

20 вересня 2018 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітав прес-секретар Головного управління розвідки Міністерства оборони України Красний М., який презентував ліцеїстам книгу «У боротьбі за Україну!». Вона присвячена героїзму та бойовим здобуткам українських розвідників.
До представлених у книзі матеріалів, що охоплюють проміжок часу від українських визвольних змагань до сьогодення, увійшли нариси про 16 розвідників, серед яких і Герої України Максим Шаповал та Ігор Гордійчук.
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України передав до фонду бібліотеки 10 примірників видання українською та англійською мовами.


БІБЛІОТЕКА – ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТА ДУХОВНИЙ ЦЕНТР КВЛ

19 вересня 2018 року у бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч завідувача бібліотеки Дмитрук О.М. з ліцеїстами 3 навчальної роти.

Олена Миколаївна ознайомила юнаків з сучасним інформаційним ресурсом бібліотеки, її фондом та принципом роботи з бібліотечними каталогами: систематичним та алфавітним. У бібліотеці читачі можуть працювати на сучасних комп’ютерах, які під’єднані до мережі Internet, та користуватися принтером та сканером, а також проходити онлайн-тестування при підготовці до ЗНО.

Олена Миколаївна розповіла богунівцям про обов’язки та відповідальність користувачів бібліотеки КВЛ, розпорядок роботи читального залу та абонементу. Після заходу ліцеїсти мали змогу ознайомитися з постійно діючою виставкою нових книжкових надходжень та взяти книжки, рекомендовані вчителями.


У РИТМІ ВАЛЬСУ

14 вересня 2018 року згідно з розпорядженням начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. ліцеїсти старшого курсу відвідали перший урок вальсу.

Вміння танцювати вальс завжди вважалося ознакою блискучого вихованням і наявності гарних манер. Тож, опановуючи  мистецтво вальсу, богунівці ще раз наочно доводять, що офіцери Збройних сил України – це гордість країни.

У вальсуючих на паркеті юнаків виховуються шляхетні манери, почуття ритму, елегантність рухів та впевненість у собі.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГУРТКІВ У КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

14 вересня 2018 року в актовому залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася презентація гуртків для ліцеїстів 10-х класів.
Перед юнаками виступила керівник вокального гуртка народна артистка України В. Ковальська, керівник гуртка парашутно-десантної підготовки Кулігіна О.О., керівник драматичного гуртка дитячого театру «Спалах» А.В. Купчик та танцювального гуртка «Феєрія» Сластьон Н.В.
Також ліцеїсти матимуть змогу займатися тхеквондо, айкідо, карате у спортивному гуртку під керівництвом тренерів Бондарева Є.О., Везденьова В.М. та Єфименка О.Є.
У Київському військовому ліцеї напрями гурткової діяльності сформовані відповідно до інтересів, здібностей і бажання ліцеїстів, рекомендацій психологів та вчителів. Так, наприклад, у вокальному гуртку відбувається розвиток вокально-хорового слуху, формування музичної пам’яті. Заняття у драматичному гуртку сприяють розвитку виконавчого мистецтва та всебічного розвитку особистості.
Всі гуртки мають на меті організацію дозвілля богунівців у вільний від навчання час, в них створюються належні умови для розвитку творчих здібностей ліцеїстів, їх фізичного розвитку, вміння працювати в команді та загальне розширення кругозору.