ВОКАЛЬНИЙ ГУРТОК

Ковальська Валентина Павлівна

Керівник музичного гуртка,

народна артистка України,

відмінник освіти України

 

 

 

 

 

Валентина Ковальська має вищу освіту (Київський університет імені Тараса Шевченка),  була солісткою Державного заслуженого академічного хору ім. Григорія Верьовки (1968 -1991), працювала науковим співробітником та згодом завідувала  відділом культури в Інституті українознавства Міністерства освіти та науки України (1993-2014).

Ковальська Валентина Павлівна у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна працює керівником музичного гуртка з січня  2015 року. Має  досвід роботи з дитячими  та дорослими колективами ( гімназія №59, Київський Будинок учителя тощо) та власний базовий практичний посібник виховного методу в навчальному процесі з нотним матеріалом  під назвою «Пісенний світ українознавства», затверджений МОН України від 26 квітня 2010 р.

Мета Валентини Павлівна  як   керівника гуртка – засобами  вокально-хорового мистецтва  формувати  та  розвивати музичні і вокальні здібності ліцеїстів, їх музично-естетичний смак та творче розкриття особистості через виконавський досвід, що сприяє вихованню громадянської свідомості, національної гідності патріотизму через кращі зразки  творів вітчизняної музики, патріотичних пісень часів козаччини, стрілецьких пісень, народних пісень та творів календарно-обрядового кола. Важливе місце надається участі ліцеїстів у концертах, оглядах, конкурсах,  фестивалях,  практикується  індивідуальне вико­нання.

Валентина Ковальська організовує участь ліцеїстів як  у мистецьких заходах в стінах ліцею, у Києві та по Україні. За ці роки ліцеїсти виступали у міському Будинку вчителя до  дня народження поета Дмитра Луценка, школі мистецтв №3 нп презентації ліцею ім. Івана Богуна, у місті Боярка,  на відкритті проекту мандрівного фестивалю «Молода душа України», на Буковині у фестивалях імені Назарія Яремчука, композитора Василя Михайлюка та фолькльорному фестивалі «Вашківські переберії» (2015 – 2016 рр.), у  Міжнародному дитячому фестивалі «Диво UA»  (Київ, 2018).

Валентина Павлівна звертає особливу увагу своїх вихованців до творчості українських поетів, зокрема Тараса Шевченка. Кожного року готуються сценарії поезій та пісень на слова великого поета, і учасники гуртка  презентують свою роботу в Будинку-музеї Тараса Григоровича у березні на день його народження. 9 березня 2018 року  вірші поета  у їхньому виконанні були записані і звучали у поетичному марафоні на Українському радіо поряд з артистами, депутатами, журналістами,  військовими. Вихованець 5роти Владислав Волинець виступав у телепрограмі з його віршем «Мені однаково» і також став лауреатом Міжнародного відбіркового конкурсу імені Тараса Шевченка.

Валентина Ковальська часто презентує ліцей на українському радіо та телебаченні, читає лекції про значення української народної пісні для розвитку особистості на творчих зустрічах. У своєму доробку має 4 авторські монографії, присвячені дослідженню української народнопісенної творчості, є членом Громадської організації «Народна філармонія» (директор – заслужена артистка України Руслана Лоцман), є постійним Головою журі фестивалів імені Івана Миколайчука, Назарія Яремчука, Василя Михайлюка, учасниця тріо «Золоті ключі» з Ніною Матвієнко та Марією Миколайчук, яке активно гастролювало як по Україні, так і за кордоном. Тріо   має Сертифікат рекорду України за багаторічне акапельне  виконання.   Нагороджена знаком «Петро Могила», (2007),  медаллю товариства «Просвіта», орденом «За вірність народу України» (2015), грамотою  Міністерства оборони України  2016 р.

Подарунок ліцею до Дня захисника України 2018р.
Вихованці Валентини Павлівни під час виступу в ліцеї 2018р.
Вижниця, фестиваль-конкурс імені Назарія Яремчука, 2016. Лауреат конкурсу Денис Зубков