МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

ПРЕДСТАВНИК КАНАДСЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛ  ВІДВІДАВ КВЛ

14 листопада 2018 року в рамках дня англійської мови Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідав капітан Джеймс Браун, радник командувача Сухопутних військ Канади. Він поспілкувався з ліцеїстами  3, 4 та 6 навчальних рот на загальні теми: про спорт, хобі, плани юнаків на майбутнє, військову освіту в Україні.

Також капітан розповів про свою діяльність в Україні, про армію Канади,  відмінності між нею та Збройними силами нашої країни.

Джеймс Браун відвідав їдальню КВЛ, де був вражений високим рівнем кулінарних здібностей кухарів. Отримавши позитивні враження, гість висловив бажання повторно відвідати Київський військовий ліцей.


ДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

24 жовтня 2018 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна пройшов як день англійської мови, який розпочався із ранкової фізичної зарядки з поданням команд англійською мовою та з використанням англійських речівок.

В рамках проведення дня англійської мови до викладачів та вихованців КВЛ долучилися представники Посольств США та Канади в Україні. Гості завітали до начальника ліцею Героя України генерал-майора Гордійчука І.В., де обговорили питання співпраці у мовній підготовці.

Представники Посольства США в Україні Анналейс Хантер (Annaleis Hunter) та Дешил Моргер (Dashiel Morger) були присутніми на  уроці та факультативних заняттях з англійської мови. Вони спілкувалися з ліцеїстами на різні теми, зокрема обговорили бачення юнаками їхніх подальших кроків на шляху до майбутньої професії офіцерів Збройних сил України, говорили про оволодіння навичками, необхідними для справжнього захисника України.

Також три уроки з англійської мови відвідали представники Посольства Канади в Україні капітан Ніколас Хакстер (Nicholas Huxter) та майор Корі Енхорн (Corey Anhorn). Вони налагодили цікавий діалог з ліцеїстами щодо історії Канади, обговорення спільних рис та відмінностей між нашими арміями, зброєю, культурою та традиціями.

Майор Корі Енхорн, крім цього, провів факультативне заняття з ліцеїстами 5-ї навчальної роти та обговорив з юнаками їх повсякденну діяльність, розповів про уніформу військовослужбовців Канади, їх традиції та напрямки підготовки військових фахівців.

Зустрічі пройшли у теплій та дружній атмосфері. Богунівцям сподобалися заняття із залученням носіїв англійської мови, адже це сприятиме кращому оволодінню ними іноземною мовою і, безперечно, стане  у пригоді у майбутньому. Гості відмітили якісну підготовку ліцеїстів та прагнення до оволодіння новими знаннями.


 
ЗУСТРІЧ ІЗ ВЕТЕРАНАМИ АРМІЇ США УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ

25 серпня 2018 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідали ветерани армії США українського походження, які перебувають
в Україні в рамках проведення українсько-американського Міжнародного волонтерського та ветеранського Форуму “Там, де ми – там Україна”.

До складу делегації увійшли: очільник Спілки американських ветеранів українського походження майор Пітер Бенцак, підполковник бронетанкових військ Майкл Пол Грицак, капітан другого рангу резерву ВМС США Карл Рой Харві, ветеран сухопутних військ США Джон Стесі, штаб-сержант військово-повітряних сил США Ігор Богданович Рудько, волонтер благодійної організації “Revived Soldiers Ukraine” (Відродження українських військових) Мирон Мельник.

Відвідувачів зустріли ліцеїсти 5-ї навчальної роти ПОПОВИЧ Роман Сергійович, БЕРЕЖНИЙ Ігор Євгенійович, САМОЙЛЕНКО Кирило Олексійович та КОШИЦЬКИЙ Дмитро Ярославович, які підготували для гостей інформаційну довідку про Ліцей.

Під час зустрічі з начальником Ліцею Героєм України генерал-майором ГОРДІЙЧУКОМ І.В. ветерани США цікавилися сьогоденням Ліцею та Збройних сил України, спілкувалися про перспективи переходу до професійної армії та вирішення в ній питань гендерної політики, обговорили проблеми виховання підростаючого покоління. В кінці зустрічі відбувся обмін сувенірами та фотографування.

Також гості мали можливість поспілкуватися з ліцеїстами 5-ї роти, які брали участь у параді з нагоди відзначення 27-ї річниці Незалежності  України. Юнаки охоче розповіли про свій побут, прагнення до мрії стати офіцерами Збройних сил та боронити рідну Україну. Ліцеїсти щиро зраділи нагоді попрактикуватися в спілкуванні англійською мовою та продемонстрували добре її знання.


ВІЙСЬКОВИЙ ТАБОР  “Žalgiris 2018”

31 липня 2018 року заступник начальника навчальної частини майор Єрмоленко Д. В. звітував начальнику Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майору Гордійчуку І.В. про приїзд ліцеїстів з літнього військового табору “Žalgiris 2018”.

Згідно з дозволом Міністерства борони України та з метою забезпечення участі ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна у літньому військовому таборі “Zalgiris 2018” (організатор заходу – Союз литовських стрільців), а також задля національно-патріотичного виховання ліцеїстів, підвищення мотивації до навчання у військовому ліцеї, спілкування з однолітками з військово-патріотичних шкіл Польщі, Литви, Естонії та на виконання наказу начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна “Про участь ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна у літньому військовому таборі “Zalgiris 2018”, Литовська Республіка, місто Пабраде з 22 по 29 липня 2018 року” було визначено супроводжуючого офіцера та нижчепойменований склад команди ліцеїстів з 10-ти осіб (з числа пільгових категорій):
Цуд Дмитро Васильович, Слесаренко Дмитро Артурович, Голуб Богдан Вадимович, Вегера Андрій Олексійович, Зеленін Дмитро Олексійович, Кузьменко Єгор Васильович, Божок Євген Михайлович, Літвінов Дмитро Сергійович, Ніколаєнко Богдан Володимирович, Наконечний Володимир Олександрович.

Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних сил України було виділено грошові кошти для закупівлі білетів на автобус для пересування з м. Київ до м. Вільнюс (Литва) та у зворотному напрямку.
Команду ліцею у м. Вільнюс зустрічали військовий аташе України у Литві підполковник Степанов Андрій Дмитрович та волонтер з Литовської сторони Гарольдас Даубліс (Haroldas Daublys), які після знайомства з ліцеїстами супроводжували команду до полігону (48 км. від м. Пабраде).

Окрім команди з України, на полігон приїхали юнаки з Польщі, Литви та Естонії, загальною кількістю біля 100 осіб. Весь особовий склад команд був рівномірно розподілений на 4 мультинаціональні взводи на чолі з інструкторами – курсантами 3-го курсу Литовської військової академії імені генерала Йонаса Жямайтіса.

Було проведено урочисте відкриття літнього військового табору “Žalgiris 2018” з підйомом національних прапорів, після чого доведено розклад занять для кожної з груп.

Заняття передбачали залучення юнаків з 09.30 до 12.20 та з 14.00 до 17.30 щодня. З кожним взводом проводилися такі заходи: екскурсія до м. Вільнюс, заняття з топографії, заняття з орієнтування на місцевості, тренаж щодо маскування, практичне заняття із організації засідок та ведення партизанської війни, тактичний тренінг з патрулювання, відпрацювання навичок дій у команді, навчання надання першої медичної допомоги та транспортування поранених, подолання смуги перешкод, стрільба з пневматичної та малокаліберної зброї, марш-кидок, польовий вихід з ночівлею у лісі та на завершення військового курсу – випробування юнаків “стежкою слави” (проходження ними смуги з природними перешкодами).

Крім цього, відбулася зустріч з командуванням (підполковником Гінтарасом КОРИЗНА, Gintaras Koryzna), американськими інструкторами Civil Affairs Team 8331 з надання першої медичної допомоги та транспортування поранених (Cpt. Adam White, Ssg. Virginia Pieciak, Ssg. William McLeod, Spc. Mitchel Webb), цікавими людьми (журналістом Броняреком Аркадіушем, Broniarek Arkadiush) тощо.

Спілкування з дорослими, інструкторами, представниками інших команд відбувалося виключно англійською мовою.
Юнаків було розміщено у каркасно-тентових наметах, інструкторів – у наметах на шість осіб. Усі були забезпечені чотирьохразовим харчуванням.

26.07.2018 року хлопців відвідали представники посольств відповідних країн. З ліцеїстами зустрівся військовий аташе України у Литві підполковник Степанов А.Д. та посол України у Литві Яценківський Володимир Володимирович зі своєю дружиною Роксоланою. Посол України після бесіди з ліцеїстами вручив кожному спортивну сумку для змінного взуття та термочашки типу “M-tac”. А також зробили групове фото на пам’ять біля флагштоку з прапором України.

Ввечері весь табір розпочав марш-кидок. Було облаштовано табір у лісі, організовано нічне патрулювання. Вночі інструкторами було перевірено якість патрулювання, проведено роботу диверсантів, імітовано напади зі стрільбою холостими набоями, світловими ефектами та вибухами.

Слід зазначити, що весь склад команди Київського військового ліцею імені Івана Богуна показав себе вправними військовими, готовими до навантажень, витривалими, дисциплінованими та активними, продемонстрували високий військовий вишкіл та знання англійської мови.

Ліцеїсти здобули перемогу у низці змагань серед юнаків (з надання першої медичної допомоги та транспортування поранених, волейболу тощо).

28 липня о 10.00 було проведено уросте закриття табору, вручення подарунків, визначення кращих. Для ліцеїстів проведено обід та разом з волонтером Гарольдасом Даублісом проведено низку екскурсій: до Музею геноциду, до Замку Гедимінаса (із залученням литовського українця Василя Капкана).

29 липня волонтер Тарас Іванець (литовець українського походження) провів екскурсії до Тракайського замку та столиці древніх литовців м. Кярнаве (Ширвінтський р-н Литви, “музей-заповідник”), організував обід, а ввечері особовий склад команди ліцею виїхав до міста Києва.
Усі перевезення ліцеїстів у Литві та харчування здійснювалися за рахунок зустрічальної сторони.

Метою табору було: вироблення у юнаків лідерських якостей, відпрацювання вмінь роботи у команді, отримання первинних навичок захисту та виживання, налагодження та укріплення міжнародних відносин, вивчення досвіду іноземних країн з військової підготовки, спортивний відпочинок та туризм.

Мета досягнута. Ліцеїсти прибули вчасно та без зауважень. Богунівці дуже задоволені поїздкою, адже здобули не тільки нові навичка, враження, а і мали змогу затоваришувати з однолітками інших держав.
Робоча зустріч начальника КВЛ з директором Британської Ради в Україні

26 квітня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. провів робочу зустріч з директором Британської Ради в Україні Саймоном Вільямсом за сприяння представника Громадської організації «Ініціатива Е+»  Дмитра Стригуна.

В ході зустрічі обговорювалася можливість участі вихованців КВЛ у спільних навчальних програмах та надання допомоги з боку Британської Ради у вивченні англійської мови, а також здійснення технічної підтримки та отримання необхідних навчальних посібників.

Для гостей КВЛ ліцеїсти 3 навчальної роти підготували презентацію про історичний шлях ліцею. Пан С. Вільямс був приємно вражений рівнем знань англійської мови богунівців.

КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ З АКАДЕМІЇ ВПС США

28 березня 2018 року за ініціативи Всеукраїнської громадської організації “Об’єднання християн-військовослужбовців України” Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідала делегація кадетів Академії військово-повітряних cил Сполучених Штатів Америки.

В рамках візиту була проведена ознайомча екскурсія по ліцею, під час якої американські представники відвідали музей історії ліцею та прослухали коротку історичну довідку про КВЛ, яку підготували ліцеїсти 3 навчальної  роти Лев Бондарець,  Костянтин Соловйов, Юрій Єгоров та Петро Захаревський.

Гостей супроводжували: мол.в/с-т Павло Лейсі (3 рота), ліцеїсти Євген Гуденко, Ігор Бережний, Артем Головкин, Павло Антофій, Ілля Гарнага, Дмитро Кошицький, Микола Сікора, Данило Сечін  (5 рота), Гліб Асташев (4 рота), Станіслав Кварцяний (6 рота).

Під час екскурсії гості відвідали навчальний тир ліцею, де оглянули зразки навчальної зброї та позмагалися з ліцеїстами у стрільбі з гвинтівки ТОЗ-8 та пістолета Марголіна; спортивну залу, де разом з богунівцями показали вправність виконання вправ із підтягування та перетягування канату.

Особливе враження на курсантів справив куточок пам’яті,  присвячений

Герою України майору Андрію Кизилу, облаштований у 1 навчальній роті.

Під час зустрічі з начальником ліцею Героєм України генерал-майором Гордійчуком Ігорем Володимировичем гості відзначили високий рівень знань ліцеїстів з англійської мови та обмінялися сувенірами.


 

 

 

 ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ЗУСТРІЧАЛИ ПРЕДСТАВНИКІВ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ США

21 березня 2018 року відбулася позапланова зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна Героя України генерал-майора Гордійчука Ігоря Володимировича з  представниками військових навчальних закладів США,  які перебувають в Україні з робочим візитом в рамках науково-освітнього партнерства у сфері стратегічних комунікацій.

До складу делегації увійшли: полковник Майкл Джексон, представник підкомітету БОКК з питань військового співробітництва та оборонного реформування – начальник відділу інформаційних операцій та спеціальної діяльності Командування Збройних сил США в Європі, пан Майкл Клейман,  старший радник зі стратегічних комунікацій Програми щодо надання іноземних радників Міністерству оборони України та інші.

Зустрічі з начальником КВЛ передувала коротка ознайомча екскурсія ліцеєм, під час якої американські представники відвідали музей історії ліцею та прослухали історичну довідку про навчальний заклад, яку підготували ліцеїсти 3 навчальної роти Олександр Федоренко,  Костянтин Соловйов, Ілля Міндарьов та Петро Захаревський.

Також у КВЛ успішно впроваджується традиція персональних супроводжуючих з числа ліцеїстів для іноземних відвідувачів з метою більш якісного проведення екскурсій та надання можливості ліцеїстам вдосконалювати знання з англійської мови, спілкуючись з носіями мови.

Крім вищезгаданих, у якості супроводжуючих  виступили молодший віце-сержант Павло Лейсі з 3 навчальної роти та ліцеїсти 5 навчальної роти.

Всі юнаки продемонстрували добре знання англійської мови та відповідальне ставлення до визначеного завдання.
media-share-0-02-05-b5b747c648db882de92764c6a45a0cdea971dc000673f98547c3ad655aee9673-Picture

 ВДОСКОНАЛЮЄМО ЗНАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

22 січня 2018 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося перше установче заняття з англійської мови зі стипендіатами «Програми імені Фулбрайта».

Цей захід пройшов згідно з розпорядженням начальника КВЛ генерал-майора І.В.Гордійчука та за сприяння заступника директора Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні, Координатора програм для студентів та молодих науковців Інни Бариш.

Перше заняття у 2 взводі 5 навчальної роти провела Елізабет Фоссет. Вона познайомилася з ліцеїстами взводу та розповіла про себе. Богунівці активно працювали на занятті, кращі знання англійської мови показали ліцеїсти Самойленко, Гуденко та інші. 23 січня заняття у 2 взводі 4 навчальної роти вестиме Крістофер Робінсон.

Протягом 2 тижнів у КВЛ проходитимуть заняття з англійської мови з метою стимулювання у ліцеїстів прагнення до вдосконалення знань та отримання практики спілкування з носіями мови.


media-share-0-02-05-dd57d72e47f794fb99567a1f8ea1e04d426ffc59fc88b1d40d683d10eb3cefae-Picture


media-share-0-02-05-eebdc531726720b6c36ffc423c8235fc45b2874a28164d988594bfe72f74a0dc-Picture1a

ENGLISH CLUB ПРАЦЮЄ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

18 січня 2018 року у приміщенні English Club 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася онлайн-конференція з англійської мови.

Її провели фахівці — знавці англійської мови випускник НОК КВЛ Тімур Трегуб та Кріс Лейсі.

На занятті були присутні начальник КВЛ генерал-майор Гордійчук І.В., командир 3 навчальної роти підполковник  Ромахін В.Ю, командир 2 взводу майор Романовський В.Є та ліцеЇсти Сосонний І.Д., Федоренко О.В. і Лейсі П.О.

Ігор Володимирович, який сам вільно володіє англійською мовою, ознайомився з принципом роботи  English Club, зробив корисні зауваження щодо поліпшення його функціонування, необхідності дообладнання кабінету.

Пілотний проект, спрямований на вдосконалення знань з англійської мови, ефективну підготовку до ЗНО, успішно працює, викликає у ліцеїстів зацікавленість та бажання долучитися до участі у ньому.

Наприкінці занять начальник КВЛ побажав ліцеїстам успіхів у подальшому поглибленому вивченні англійської мови.


5a


4a


ВІЗИТ ГЕНЕРАЛА Б.ПАЦЕКА ДО КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ

19 грудня 2017 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор І.В. Гордійчук провів зустріч з професором Національного університету оборони Польщі генералом Богуславом Пацеком.

Візит Б.Пацека до КВЛ проходить в рамках Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP). Метою Програми є обговорення напрямків подальшої співпраці в галузі наукових досліджень, до яких матиме змогу долучитися Київський військовий ліцей.


IMG-73e6561f493646fef2b43f120d382149-VIMG_0089-min

СЕМІНАР З ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ НА БАЗІ КВЛ

11 грудня 2017 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав семінар, який на базі КВЛ проводять військовослужбовці – інструктори Збройних сил США  з військової медицини.

Підполковник армії США Глен Бернс подякував Ігорю Володимировичу за гостинний прийом та можливість провести в ліцеї семінар для військовослужбовців Збройних сил України.

Наприкінці зустрічі  військовослужбовці США подарували музею КВЛ на добру згадку сувенір — скляний глобус з символікою військової медицини США.


IMG_0080-min


IMG_0109-min


 


IMG_20170811_123941-min
11 серпня 2017 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулася церемонія подяки полковнику сухопутних військ США Сінтії Матускевич за службу в Україні та привітання новопризначеного начальника відділу оборонного співробітництва посольства США в Україні полковника сухопутних військ США Роберта Пітерса.

 

 

 

 

 


IMG_20170811_121437-min


IMG_20170811_120425-min


IMG_20170811_114951-min

 image-0-02-04-b89b7d7be71c7fc5d173b686222695160e51fddafba19bf8377bcf5a677c7235-V
07.08.2017 року відбулась зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна Героя України генерал-майора Гордійчука Ігора Володимировича із заступником начальника відділу оборонного співробітництва посольства США полковником Крокет Оансом, з питань співпраці.


image-0-02-05-4890825b51633c6d54bbc926125c259150ab3102424119c81210b1ea9eb925e0-V

 


 

 


SDC15388-min
З 9 по 16 липня 2017 року у Литовській Республіці м.Пабраде відбувся міжнародний літній зліт допризовної молоді« Zalgiris 2017». У змаганнях приймала участь військова молодь з Латвії, Литви, Естонії, Польщі та України.

На цих змаганнях Україну представляли ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а саме Топтунов Деніс — 1 рота, Пилипенко Віталій — 2 рота, Федоренко Олександр — 3 рота, Сосонний Ілля — 3 рота, Деркач Олександр — 3 рота, Соловйов Костянтин — 3 рота, Вінніченко Пилип- 3 рота та супроводжував офіцер-вихователь майор Романовський В.Є.

Координатор табору Довідас Рогуліс, зустрів ліцеїстів та провів коротку екскурсію по Вільнюсу. По прибуттю в табір юнаків розмістили в наметовому містечку який знаходиться на  військовому полігоні НАТО, він найбільший в країнах Прибалтики. Молодь жила в польових умовах.

В день прибуття було організовано знайомство учасників, які повинні були за 10 хвилин підготувати національний танок та навчити юнаків з інших держав його виконувати. Наші хлопці дуже добре впоралися з цим завданням і виконали гопак.

В понеділок було урочисте відкриття табору за участю командира Литовського союзу стрільців. Після чого особовий склад національних команд було розподілено по 4 взводам ( 25-26 хлопців та дівчат в кожному). Потім стартували навчальні заняття.

Мета міжнародного табору — відпрацювання навчальних дисциплін на практиці, якими вже оволоділи під час навчання у своїх закладах. Зокрема: з тактики, вогневої, фізичної і медичної підготовки. Проведено заняття зі стрільби з малокаліберної гвинтівки ТОЗ-12, вдосконалено подолання перешкод за допомогою мотузок, надання першої медичної допомоги та патрулювання у складі взводу.

Коли траплялась вільна хвилинка, молоді люди з захопленням спілкувалися один з одним англійською мовою, розповідали про свою країну, історію, традиції. За цей час хлопці та дівчата потоваришували та висловлювали бажання обов’язково ще зустрітися.

 


SDC15606-min


SDC15561-min


SDC15536-min


SDC15489-min


SDC15446-min


SDC15425-min


SDC15417-min


SDC15414-min


SDC15355-min


SDC15672-min


SDC15656-min


SDC15598-min


SDC15590-min


SDC15576-min


SDC15650-minviber image

В рамках програм міжнародної співпраці 12 липня 2017 року до КВЛ прибули кадети з Великої Британії.

Ліцеїсти КВЛ з великою радістю зустріли колег, оскільки мають можливість вдосконалити свої знання англійської мови та більше дізнатись про життя таких самих учнів, як і вони, але з-за кордону.

 495A9938-min
9 червня 2017 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора І.В. Гордійчука зі студентами Університету Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США), одного з найстаріших міст Нової Англії.

Гості були зацікавлені сучасним виховним та навчальним процесом у  КВЛ, ознайомилися з ліцеєм, мали змогу поспілкуватися з ліцеїстами та їх викладачами. Особливу зацікавленість у них викликало безпосереднє спілкування з начальником ліцею, адже його легендарна особистість, участь у бойових діях на сході України, мужність та стійкість, виявлені при виконанні військового обов’язку, відомі далеко за межами України. Тому погляди генерал-майора Гордійчука І.В. на національно-патріотичне виховання молоді, підготовку гідної зміни для Збройних Сил України, формування нової еліти української армії викликали неабиякий інтерес у гостей з американського університету.

Основна мета візиту студентів до України – вивчення історії воєнних дій періоду Другої Світової Війни та сучасних подій, пов’язаних із військовою агресією Російської Федерації, відвідання військових музеїв.


495A9942-min


495A9943-min

 


Приймаємо гостей з Університету Нью-Гейвен

9 червня 2017 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора І.В. Гордійчука зі студентами Університету Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США), одного з найстаріших міст Нової Англії.

Гості були зацікавлені сучасним виховним та навчальним процесом у  КВЛ, ознайомилися з ліцеєм, мали змогу поспілкуватися з ліцеїстами та їх викладачами. Особливу зацікавленість у них викликало безпосереднє спілкування з начальником ліцею, адже його легендарна особистість, участь у бойових діях на сході України, мужність та стійкість, виявлені при виконанні військового обов’язку, відомі далеко за межами України. Тому погляди генерал-майора Гордійчука І.В. на національно-патріотичне виховання молоді, підготовку гідної зміни для Збройних Сил України, формування нової еліти української армії викликали неабиякий інтерес у гостей з американського університету.

Основна мета візиту студентів до України – вивчення історії воєнних дій періоду Другої Світової Війни та сучасних подій, пов’язаних із військовою агресією Російської Федерації, відвідання військових музеїв.


Презентація книги Річарда Ширреффа

19 травня 2017 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна за сприянням волонтера Дмитра Стригуна відбулася презентація книги «2017: Війна з Росією» колишнього заступника верховного головнокомандувача НАТО в Європі з 2011 по 2014 роки, відставного британського генерала Річарда Ширреффа. Свого часу він проходив службу у Північній Ірландії, на Балканах, в Іраку, був командувачем британським танковим підрозділом під час першої війни у Перській затоці. Автор книги розкриває можливий сценарій імовірного розвитку подій у випадку збройного конфлікту між Північноатлантичним альянсом та Росією.
 
Презентацію книги проводив літературний агент Річарда Ширреффа, автор ідеї, редактор цієї книги Роджер Філд. Він 9 років присвятив військовій кар’єрі, пройшов танкову війну на Фолклендських островах, вивчав юридичну справу. Роджер Філд заснував своє літературне агентство – RogerFieldAgency – яке друкує низку книжок військових письменників.
 
Після презентації Роджер Філд підписав декілька примірників книги «2017: Війна з Росією» та вручив її найкращим у вивченні англійської мови ліцеїстам з кожної навчальної роти.

 

 

Фізична підготовка – за стандартами армії США

 6 травня 2017 року з ліцеїстами 1-ї та 3-ї навчальних рот за сприянням Офісу Міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Групи радників Збройних сил США з питань доктрини та підготовки було проведено заняття з фізичної підготовки  за стандартом амеріканської армії. Керівниками на занятті були ​ радники Збройних сил США полковники Девіс та Гренді, майор Нельсон та сержант-майор Племондон.

Гостями ліцею були організовано виконання вправ з крос-фіту на витривалість та змагання  серед груп ліцеїстів на швидкість. Амеріканські радники продемонстрували гарну фізичну підготовку, водночас і ліцеїсти КВЛ показали себе якнайкраще.

Богунівцям припали до вподоби проведене навчання, тож вони чекають на нові зустрічі зі своїми американськими наставниками.


WP_20170506_09_48_58_Pro-min


WP_20170506_09_44_22_Pro-min


WP_20170506_09_41_24_Pro-min


image

За сприяння Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України 13 березня 2017 року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулася зустріч з курсантами Військової академії Сухопутних військ Вест-Пойнт Сполучених Штатів Америки.

Метою зустрічі було ознайомлення курсантів з життєдіяльністю ліцею та обмін досвідом.

Для гостей була організована ознайомча екскурсія по території ліцею. Вони відвідали навчальний тир, де оглянули зразки навчальної зброї, кімнату історії ліцею, де ліцеїсти 4 навчальної роти Юр’єв В.Ю., Фромм М.Г., Лисенко Д.В. та Плужник Є.О. розповіли на англійській мові про історичний шлях КВЛ. Потім курсанти Вест-Пойнту завітали до спортзалу на заняття з фізичної культури та до кабінету англійської мови. В актовій залі для гостей ліцеїст 5 навчальної роти Шостак О.Г. представив презентацію “Київський військовий ліцей ім. І.Богуна” на англійській мові. Під час екскурсії курсанти Вест-Пойнту мали можливість поспілкуватися з богунівцями.

Після закінчення екскурсії відбулася зустріч іноземної делегації з начальником ліцею Героєм України генерал-майором Ігорем Володимировичем Гордійчуком. Під час зустрічі він розповів про свій життєвий шлях, перспективні напрямки роботи з виховання та навчання ліцеїстів та відповів на питання.

У спілкуванні з начальником ліцею взяли участь: CASE, Leland (group leader, US Army Major) – старший групи, BICKUS, Jacob, CARLSON, Gunnar, FLINT, Chandler, GARMAN-DAVIS, Gillian; MARTONE, Angela, MATKOVICH, Hayden; ROLL, John; ULBERT, Maximilian; VANDEVEN, Kristin.

Від КВЛ були присутні майор Володимир Романовський — командир взводу – офіцер-вихователь та Олена Туріцина – методист навчальної частини ліцею.


image(6)

 


image(8)

 

 


image(5)

 


image(10)


DSC_0119-min

 

За сприяння та безпосередньої участі представника волонтерської організації “Ініціатива Е+” Дмитра Стригуна 9 березня 2017 року в Київському військовому ліцеї імені І.Богуна відбулася зустріч із військовими аташе скандинавських країн, представниками Європейського Союзу та керівництвом ліцею. Її метою було ознайомлення гостей із життєдіяльністю ліцею та обговорення можливої участі ліцеїстів у спільних освітніх проектах, програмах обміну досвідом та поглибленого вивчення англійської мови.

Для гостей була організована ознайомча екскурсія: відвідання кімнати-музею, де ліцеїсти 4 навчальної роти Юр’єв В.Ю., Фромм М.Г., Лисенко Д.В. та Плужник Є.О. розповіли  англійською мовою історію ліцею. В актовій залі ліцеїст 5 навчальної роти Шостак О.Г. представив англійською мовою презентацію “Київський військовий ліцей ім. І.Богуна”.

У класі НАТО відбулася зустріч іноземної делегації з керівництвом ліцею, на якій були присутні Йохан Хуовінен (HUOVINEN Johan) — EEASKIEV представник Європейського Союзу; Пітер Ліден (Peter Liden) – підполковник, аташе з питань оборони Швеції; Ханс Петтер Мідтун (HansPetter Middtun) – капітан 2-го рангу, аташе з питань оборони Норвегії; Глен Грант (Glen Grant) – радник Міністра оборони України; Майкл Аутен (Michael Auten) – випускник Академії Вест-Пойнт США, співробітник Fulbright.

Київський військовий ліцей представляли начальник КВЛ, Герой України генерал-майор Ігор Володимирович Гордійчук, заступник начальника ліцею з навчальної роботи – начальник навчальної частини полковник Дмитро Валерійович Оржешко, організатор зустрічі, представник волонтерської організації “Ініціатива Е+” Дмитро Стригун, методист навчальної частини ліцею Олена Миколаївна Туріцина.

Генерал-майор Гордійчук І.В. розповів про напрямки навчальної і виховної роботи з ліцеїстами та бачення перспектив співробітництва. Гості висловили  думки щодо подальшої співпраці. Так, Ханс-Пітер Мідтун запропонував військовим аташе Швеції та Норвегії провести в ліцеї  лекції про діяльність НАТО.

Під час заходу було започатковано інститут персональних помічників серед ліцеїстів із високим рівнем знань з англійської мови.

 


DSC_0115-min

 

 

 

 


DSC_0099-min

 

 


DSC_0078-min

 

 


DSC_0067-min

 

 


DSC_0035-min

 

 


DSC_0024-min

 

 


DSC_0013-min

 

 


DSC_0012-min

 

 


DSC_0064-minIMG_2223

24 лютого, під час офіційного візиту до України делегації  фахівців Міністерства оборони Латвійської республіки, представник оборонних структур Латвії Інга Дамбе та головний капелан латвійських  Збройних сил Елмарс Плявіньш відвідали НОК КВЛ ім.Богуна у м.Боярка.

Під час візиту гості виступили перед ліцеїстами, поділившись досвідом капеланської та виховної роботи у НЗС Латвії, ознайомилися із життям та функціонуванням закладу, пообідали із ліцеїстами та відвідали урок англійської мови. Фахівці із Латвії високо оцінили роботу командування, офіцерів та вихователів у військово-навчальній підготовці майбутній військових України. Сторони домовились про співпрацю  в напрямках гуманітарної підтримки закладу та про участь ліцеїстів у традиційному військовому таборі  Baltic Guards 2018.
Керівництво ліцею нагородило гостей подяками за увагу до закладу, а Елмарс Плявіньш подарував закладу ікону від усього латвійського капеланського братства.

Це вже другий візит латвійської делегації до ліцею. Наступну зустріч сторони домовились провести у квітні 2017 року.


IMG_2232

 

 


IMG_2227

 

 


IMG_2242

 

 


IMG_2261

 

 


IMG_2265

 

 


IMG_2276

 

 


IMG_2282

 

 


IMG_2283

 

 


IMG_2289

 

 


IMG_2294

 

 


IMG_2305

 


IMG_2328

 

 


IMG_23355pRGRpRc9O8-1

22 лютого 2017 року у 1-ому та 2-ому взводах 3-ї навчальної роти відбулися заняття з англійської мови, які проводила волонтер Сінтія Сулаж з організації Fulbrsght.

Ці уроки слугуватимуть поглибленому вивченню мови, опануванню юнаками нових знань та навичок у спілкуванні.  Заняття проводились у формі, яка була розрахована не тільки на те, щоб зацікавити ліцеїстів, а й залучити кожного до участі.

Сінтія Сулаж створила комфортну атмосферу спілкування. Богунівці разом з нею моделювали різні життєві ситуації, демонструючи винахідливість та кмітливість.

Заняття з носіями мови мають неабиякі переваги. Адже дуже часто складнощі становить саме розмовна англійська мова. Процес спілкування висуває свої вимоги і у цій ситуації допомога носія мови стає в нагоді.

 


9MS72TI0QDM


У період з 3 по 8 жовтня 2016 року представники Київського військового ліцею відвідали країну-побратим Польщу. Під час візиту збірна команда ліцеїстів на чолі з офіцерами взяли участь у щорічних змаганнях «ЖАГАНЬ 2016», а педагогічний склад – у загально польському форумі шкіл “Підготовка молоді з питань оборони”.

Наші ліцеїсти змагались з учнями з 23-х шкіл із метання гранат на дальність, плавання, стрільби з пневматичної зброї, стройової підготовки та на витривалість під час марш-кидку на 8 км.

Гідно проявивши себе під час змагань, збірна команда ліцею за загальним підсумком посіла 5 місце. А в таких змаганнях, як плавання, команда виборола ІІІ місце, у марш-кидку на 8 км – почесне ІІ місце. Особливо відзначився ліцеїст 2-ї роти Голод Андрій, який метнув гранату на 46,5м, чим здобув індивідуальне ІІІ місце, а з плавання на 50 м – V місце серед 700 учасників.

Група педагогів взяла участь у форумі, на якому обговорювалися питання патріотичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл, взаємодія таких закладів із військовими частинами, забезпечення учнів обмундируванням, практично відпрацьовані питання щодо дій учнів та вчителів у разі захоплення терористами та інші питання, які мають відношення до підготовки майбутніх захисників Вітчизни.

Для всіх учасників були проведені показові заняття із залученням військової техніки по відбиттю умовного нападу диверсійних груп противника. Зі сторони Збройних сил Польщі застосовувалися танки, БМП, проти диверсійний резерв на квадроциклах.

Були організовані екскурсії по історичним пам’яткам Польщі. Представники ліцею відвідали замок Гродєц у місті Бориславець, Музей військових полонених у ІІ світовій війні, керамічний завод.

Між українською та польською стороною зміцнилися дружні стосунки. На знак дружби сторони обмінялися почесними знаками та домовилися про подальшу співпрацю в майбутньому.P7240010

24-31 липня 2016 року відбулися міжнародні змагання «Baltic Guard 2016» у літньому військовому таборі Литовської Республіки. У змаганнях приймала участь військова молодь: Великої Британні, Латвії, Литви, Естонії та України.

На цих змаганнях Україну представляли ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Змагання проходили вісім днів на полігоні поблизу міста Пабраде. Юнаки жили в польових умовах. Організатори поділили взводи так, щоб вони були інтернаціональними. Молодь легко спілкувалась між собою англійською мовою.

Табір відвідали почесні гості: заступник Міністра оборони Литви, військові аташе Британії, Португалії, Німеччини, України та інші почесні гості. Табір організований Міжнародною спілкою литовських стрільців.

Під час занять литовські професійні інструктори з числа курсантів-майбутніх офіцерів, які неодноразово приймали участь у міжнародних навчаннях , ділилися досвідом військової справи з молоддю. Військові юнаки та дівчата відпрацьовували навчальні дисципліни на практиці, якими вже оволоділи під час навчання у своїх закладах. Зокрема, з тактики, вогневої, фізичної і медичної підготовки.

Під час зборів відбулася навчальна тривога. Перед кожним взводом було поставлено конкретне завдання. Литовські інструктори зазначили високій рівень підготовки ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна. На змаганнях з вогневої підготовки перше місце виборов ліцеїст 5 -ї роти Шостак Олег.

Коли траплялась вільна хвилинка, молоді люди з захопленням спілкувалися один з одним, розповідали про свою країну, звички, традиції.
За ці вісім днів хлопці та дівчата затоваришували, та кожен з них висловлював мрію зустрітися ще не раз.


26-28 липня в ліцеї проходить курс «Психічне здоров’я» по програмі навчань Інституту операцій Міністерства оборони США.

Хто проводить:
Захід проводиться в рамках співпраці Центрального військово-медичного управління ЗС України та Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та реформування, «Медичний підкомітет», (США, Канада, Великобританія, Литва).

Мета заходу :
Навчання військовослужбовців ЗС України згідно принципів та стандартів НАТО, зокрема проведення консультативної-дорадчої допомоги. Курс «Психічне здоров’я», що проходить 26-28.07 2016, є продовженням програми навчання військових психологів, що було вперше проведене в травні 2016 на Міжнародному центрі миротворчості та безпеки із залученням провідних фахівців галузі психології ЗС США.

Тематика заходу:
Під час курсу спеціалісти зможуть дізнатися принципи надання допомоги особам, які отримали бойові психічні травми, що використовують психологи ЗС США, згідно стандартів НАТО. Планується проведення дискусії, та висвітлення актуальних питань, які накопичились у українських спеціалістів з моменту попередніх курсів.


IMG_2042

Для участі в у літньому військовому таборі Литовської Республіки, місто Пабраде, за участі організаторів заходу – Союз литовських стрільців, Київський військовий ліцей імені Івана Богуна направляє одних із кращих своїх хлопців, які якісно та гідно представлятимуть ліцей на змаганнях та на достатньому рівні володіють англійською мовою.

Начальний Київського військового ліцею ім. І. Богуна Герой України полковник Гордійчук Ігор Володимирович особисто провів інструктаж із особовим складом, який убуває у літній військовий табір до Литовської Республіки та бажає хлопцям гідно виступити на змаганнях.img693

 

Ліцеїст 7 роти навчально-оздоровчого комплексу ДМИТРІЄНКО Федір з 19-25 вересня проходив навчання за новою тренінговою програмою «Путь воїна» в форматі BOOT CAMP компанії ICIPS.

За 7 днів він пройшов повний курс навчання по аналогії професійної підготовки в Ізраїлі, який охопив базову комплексну підготовку та методики подальшого самостійного тренінгу для самозахисту, захисту своєї родини або підвищення рівня професійних навичок. Він проходив навчання під керівництвом сертифікованого інструктора, ветерана спеціальних сил Армії Оборони Ізраїлю, діючого інструктора державних служб в академії антитерористичної та громадської безпеки. Ліцеїстом Дмитрієнко було успішно засвоєно такі дісціплини зІ спеціальної підготовки:
— Krav Mags (протокол застосування зброї);
— Krav Mags (протокол застосування фізичної сили та спеціальних засобів);
— Military functional training (загальна та спеціальна фізична підготовка).
— Загроза терористичних актів;
— Самозахист та захист родини. Відображeння нeсакціанованого проникнeння в житло.
— Основи надання допомоги під час бойових дій. Тактична медицина.
— Основи цивільної медицини.

Навчання було дуже насиченим, розслаблятися було ніколи.
Група складалася з 9 курсантів. Програма тренінгу вимагала злагодженої роботи всієї команди.
Тепер слова «ЗАГРОЗА», «ХВИЛИНА», «ОСІЧКА», «ДАЛЬНЯ ЗПРАВА», мають для нього неабиякий зміст. Досвід, який він отримав, дуже корисний для йго подальшого розвитку як чоловіка, так і захисника.