ХІМІЯ

ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО МУЗЕЮ

26 вересня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ, який є одним з найбільших  музеїв технологій і найбільшим з університетських музеїв України. Вчитель хімії Россоха О.Г. організувала екскурсію для ліцеїстів 11 класу, метою якої була активізувати пізнавальну діяльність та збагатити набуті знання ліцеїстів з вивчення хімії.

Разом с тим, богунівці мали можливість дізнатися про історію університету, яка пов’язана з іменами видатних вчених, які внесли величезний вклад у розвиток вітчизняної науки і техніки, а експозиції музею охоплюють широкий спектр технологій та інженерії.

Особливу цікавість ліцеїстів викликали експонати  вогнепальної зброї. В історію політехнічного університету вписані імена багатьох великих вчених і конструкторів, серед яких Ігор Сікорський, Дмитро Менделєєв, Євген Патон. Ліцеїсти з великим інтересом слухали розповідь Лупаренко Г.В., який проводив екскурсію залами університету.  Григорій Володимирович не тільки цікаво розповідав про факти науково-технічних досягнень провідного українського університету,  українських вчених, а і пов’язував їх з військовою справою.


ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

З 18 по 21 вересня 2018 року у 1, 2 та 3навчальних ротах відбулася зустріч з Директором  громадського Антинаркотичного музею Бялим А.П. Головною метою музею є проведення профілактичної роботи серед дітей і юнацтва, яка виховує в них почуття стійкої відрази до наркотиків і формує адекватну установку на уникнення їх первинного застосування.

Анатолій Павлович розповів юнакам про шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини. Він представив увазі ліцеїстів експозицію, яка наочно демонструє негативні наслідки паління, вживання алкоголю і наркотиків.

Ця зустріч мала сильний профілактичний вплив на юнаків, адже вони почули про витоки й історію наркоманії, медичних аспектів дії наркотичних речовин на організм людини та особливо на її мозок.


ВІДКРИТИЙ УРОК ХІМІЇ У КВЛ

Наразі десяті класи Київського військового ліцею імені Івана Богуна завершують вивчення курсу неорганічної хімії. Однією з останніх у розділі «Металічні елементи та їх сполуки» є тема «Металічні елементи у природі. Добування металів». Саме цей матеріал вивчали ліцеїсти 4 взводу 6 навчальної роти на відкритому уроці, який 10 травня 2018  року провела вчитель хімії Ольга Григорівна Россоха.

Крім програмних питань, які вивчалися у взаємозв’язку теоретичної основи з практичною діяльністю, були висвітлені аспекти використання металів та хімічних технологій взаємоперетворень металів та їхніх сполук у військовій справі.

На уроці була присутня старший вчитель МК хімії та біології кандидат педагогічних наук Алла Миколаївна Шевченко.