ХІМІЯ

Пропагування здорового способу життя на уроках хімії

21 грудня 2018 року в класі хімії під керівництвом вчителя Шевченко А.М. ліцеїсти 2 взводу 3 навчальної роти провели інсценування «Суду над Алкоголем» у формі уроку-суду. Метою заходу було розширення знань ліцеїстів про шкідливий вплив алкоголю на людину; пропагування відмови від вживання спиртних напоїв та дотримання здорового способу життя, формування почуття відповідальності за свої дії та активної життєвої позиції.
Юнаки підготували таблички з написами «секретар», «суддя», «обвинувачений», «адвокат», «прокурор», «присяжні» , «репродукція» та тих органів людини, які страждають від вживання алкоголю.
Проведений захід сприяв набуттю ліцеїстами навичок роботи з науково-популярною літературою, розширенню кругозору; вихованню свідомого ставлення до свого здоров’я.


ЗВІТ МК ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з біології (2 грудня 2018 року) та хімії (8 грудня 2018 року).
12 юних біологів та 7 юних хіміків завзято захищали честь ліцею, пройшовши ретельну підготовку із вчителями хімії та біології.
Призерами районної олімпіади з біології серед ліцеїстів 10 класу став ліцеїст Дмитрук О. Він посів ІІІ місце (вчитель Алісова С. В.); серед ліцеїстів старшого курсу І місце виборов Гашенко П., а II — Кобець М. та Кошеля І. (вчитель Вовк О.І.).
В числі переможців районної олімпіади з хімії ІІ місце посів ліцеїст першого курсу Роздорожний А., ІІІ місце – Долгушин В. та Хомчук М. (вчитель Шевченко А. М.). Ліцеїсти старшого курсу Чабан Т. та Біленко І. здобули ІІІ місце (вчитель Россоха О. Г.).
Також ліцеїсти долучились до захисту науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук у Печерському районі, які вони писали під керівництвом учителів біології. Ліцеїст Дмитрук О. посів І місце, ліцеїст Дісяк О. – ІІ місце (вчитель Алісова С. В.); ліцеїст Мельниченко Б. – ІІІ місце (вчитель Вовк О.І.).
Підготовка та участь у роботі предметних олімпіад та МАН формує дослідницькі якості, сприяє інтелектуальному та творчому розвитку майбутніх офіцерів.


ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО МУЗЕЮ

26 вересня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ, який є одним з найбільших  музеїв технологій і найбільшим з університетських музеїв України. Вчитель хімії Россоха О.Г. організувала екскурсію для ліцеїстів 11 класу, метою якої була активізувати пізнавальну діяльність та збагатити набуті знання ліцеїстів з вивчення хімії.

Разом с тим, богунівці мали можливість дізнатися про історію університету, яка пов’язана з іменами видатних вчених, які внесли величезний вклад у розвиток вітчизняної науки і техніки, а експозиції музею охоплюють широкий спектр технологій та інженерії.

Особливу цікавість ліцеїстів викликали експонати  вогнепальної зброї. В історію політехнічного університету вписані імена багатьох великих вчених і конструкторів, серед яких Ігор Сікорський, Дмитро Менделєєв, Євген Патон. Ліцеїсти з великим інтересом слухали розповідь Лупаренко Г.В., який проводив екскурсію залами університету.  Григорій Володимирович не тільки цікаво розповідав про факти науково-технічних досягнень провідного українського університету,  українських вчених, а і пов’язував їх з військовою справою.


ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

З 18 по 21 вересня 2018 року у 1, 2 та 3навчальних ротах відбулася зустріч з Директором  громадського Антинаркотичного музею Бялим А.П. Головною метою музею є проведення профілактичної роботи серед дітей і юнацтва, яка виховує в них почуття стійкої відрази до наркотиків і формує адекватну установку на уникнення їх первинного застосування.

Анатолій Павлович розповів юнакам про шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини. Він представив увазі ліцеїстів експозицію, яка наочно демонструє негативні наслідки паління, вживання алкоголю і наркотиків.

Ця зустріч мала сильний профілактичний вплив на юнаків, адже вони почули про витоки й історію наркоманії, медичних аспектів дії наркотичних речовин на організм людини та особливо на її мозок.


ВІДКРИТИЙ УРОК ХІМІЇ У КВЛ

Наразі десяті класи Київського військового ліцею імені Івана Богуна завершують вивчення курсу неорганічної хімії. Однією з останніх у розділі «Металічні елементи та їх сполуки» є тема «Металічні елементи у природі. Добування металів». Саме цей матеріал вивчали ліцеїсти 4 взводу 6 навчальної роти на відкритому уроці, який 10 травня 2018  року провела вчитель хімії Ольга Григорівна Россоха.

Крім програмних питань, які вивчалися у взаємозв’язку теоретичної основи з практичною діяльністю, були висвітлені аспекти використання металів та хімічних технологій взаємоперетворень металів та їхніх сполук у військовій справі.

На уроці була присутня старший вчитель МК хімії та біології кандидат педагогічних наук Алла Миколаївна Шевченко.